Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 maja 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.145.2023.1.OK/PP

W zakresie ustalenia, terminu uregulowania Ryczałtu z tytułu wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, z zysków wypracowanych za okres opodatkowania Ryczałtem, wypłaconej przez Spółkę w trakcie roku.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

7 marca 2023 r. wpłynął Państwa wniosek z 2 marca 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, terminu uregulowania Ryczałtu z tytułu wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, z zysków wypracowanych za okres opodatkowania Ryczałtem, wypłaconej przez Spółkę w trakcie roku.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

X. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako: „Wnioskodawca" lub „Spółka") jest podatnikiem CIT, podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o CIT. Przedmiotem przeważającej działalności Spółki, zgodnie z wpisem do KRS, jest sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń. Wnioskodawca dystrybuuje urządzenia wykorzystywane w technikach połączeń drewna oraz dystrybuuje i serwisuje urządzenia do łączenia oraz pilarki tarczowe.

Spółka zajmuje się dystrybucją pneumatycznych wbijarek oraz elementów złącznych: zszywek, sztyftów, gwoździ i różnorodnych złącz specjalnych, np. nakrętek kłowych, złącz dwuteowych, spinek do tapicerki samochodowej i połączeń drutów, gwoździ falistych i tapicerskich, a także dystrybucją i serwisem urządzeń do łączenia oraz pilarek tarczowych do cięcia listew ram obrazów, mebli itp.

Spółka złożyła stosowne zgłoszenie w celu skorzystania z opodatkowania na zasadach przewidzianych w Rozdziale 6b Ustawy o CIT, tj. ryczałtem od dochodów spółek (dalej jako: „Ryczałt") i tym samym od 1 stycznia 2023 r. stała się podatnikiem opodatkowanym na zasadach Ryczałtu. Począwszy od dnia wyboru opodatkowania Ryczałtem Spółka spełnia warunki uprawniające do wyboru i opodatkowania przewidziane w art. 28j ust. 1 pkt 1-6 ustawy o CIT.

Przewiduje się, że w okresie opodatkowania Ryczałtem Spółka będzie wykazywać zysk bilansowy, który może być wypłacony wspólnikowi w trakcie roku obrotowego w formie zaliczki na poczet dywidendy, jeżeli spełnione zostaną warunki przewidziane w art. 195 Ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (dalej jako: KSH), tj. zatwierdzone sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy Spółki wykazuje zysk.

Jedynym wspólnikiem Spółki jest p. M.K., posiadający 100% udziałów. Spółka zamierza wypłacać wspólnikowi zaliczkę na dywidendę w trakcie opodatkowania Ryczałtem. Spółka nie ma prawa do stosowania obniżonej stawki Ryczałtu, tj. określonej w art. 28o ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT (tj. nie jest małym podatnikiem ani podatnikiem rozpoczynającym działalność).

Biorąc pod uwagę, że Spółka nie jest małym podatnikiem ani podatnikiem rozpoczynającym działalność, zastosowanie w stosunku do Spółki będzie miała stawka 20%, o której mowa w art. 28o ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT. W związku z tym, w razie wypłaty zaliczki na dywidendę Spółka będzie zobowiązana do opodatkowania sumy wypłaconej zaliczki Ryczałtem, wg stawki 20%. Pozostała kwota zysku przeznaczonego do wypłaty w formie zaliczki na poczet dywidendy, tj. po potrąceniu należnego Ryczałtu zostanie rozdysponowana na rachunek bankowy wspólnika.

Spółka na podstawie ustawy o PIT dokonując wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy ma obowiązek pobrać jako płatnik zryczałtowany PIT oraz odprowadzić go na rachunek właściwego urzędu skarbowego. W tym stanie faktycznym Spółka powzięła wątpliwość co do sposobu rozliczenia zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy w trakcie opodatkowania Ryczałtem.

Pytania

1.Jaki jest termin uregulowania Ryczałtu z tytułu wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, z zysków wypracowanych za okres opodatkowania Ryczałtem, wypłaconej przez Spółkę w trakcie roku?

2.Czy w przypadku wypłaty wspólnikowi zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy z zysków wypracowanych przez Spółkę w trakcie opodatkowania Ryczałtem, zarówno w pierwszym, jak i kolejnych latach. Spółka - pełniąca rolę płatnika zgodnie z art. 41 ust. 4ab ustawy o PIT - będzie mogła zastosować pomniejszenie wynikające z art. 30a ust. 19 pkt 2 ustawy o PIT, w celu obliczenia zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych należnego od wspólnika, niezależnie od tego, kiedy zostanie uregulowany Ryczałt od dywidendy zaliczkowej?

Przedmiotem niniejszej interpretacji jest odpowiedź na pytanie nr 1 w zakresie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. W zakresie pytania nr 2 odnośnie podatku dochodowego od osób fizycznych zostało wydane odrębne rozstrzygnięcie.

Państwa stanowisko w sprawie

Ad. 1

Termin uregulowania Ryczałtu z tytułu wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy przypada do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym podjęto uchwałę o wypłacie zaliczki.

Rozdział 6b ustawy o CIT reguluje zasady alternatywnego systemu opodatkowania, jakim jest Ryczałt.

Przedmiot opodatkowania Ryczałtem wskazano w art. 28m ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT. Stanowi go m.in. wysokość zysku netto wypracowanego w okresie opodatkowania Ryczałtem w części, w jakiej zysk ten został uchwałą o podziale lub pokryciu wyniku finansowego netto przeznaczony:

a)do wypłaty udziałowcom, akcjonariuszom albo wspólnikom (dochód z tytułu podzielonego zysku) lub

b)na pokrycie straty powstałych w okresie poprzedzającym okres opodatkowania ryczałtem (dochód z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat).

Zaznaczyć należy również, że art. 28m ust. 2 ustawy o CIT wskazuje, iż przytoczony przepis należy stosować również do zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy.

Powyższe dodatkowo potwierdzają Objaśnienia podatkowe z dnia 23 grudnia 2021 r. tj. Przewodnik do Ryczałtu od dochodów spółek" (dalej jako: „Objaśnienia") w pkt 74 wskazując, iż dla celów Ryczałtu wypłacone zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy uważa się za dochód z tytułu podzielonego zysku wskazanego w art. 28m ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT.

Uzasadnienie do zmian w Ryczałcie, obowiązujących od 26 października 2022 r. m.in., wskazuje, iż termin płatności zgodnie z art. 28t ustawy o CIT ma zastosowanie także do wypłaty zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy tj.:

„Proponuje się zatem przedłużenie terminu do zapłaty podatku do końca 3-go miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym dokonano podziału lub pokrycia wyniku finansowego netto, wypłacono zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy lub rozdysponowano dochodem z tytułu zysku netto po zakończeniu opodatkowania ryczałtem.”

Zatem zdaniem Wnioskodawcy, reguły stosowane do ustalenia terminu płatności Ryczałtu z tytułu zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy wypłacanej wspólnikowi Spółki opodatkowanej Ryczałtem będą tożsame do reguł wskazanych w art. 28t ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT tj. dotyczących terminu płatności Ryczałtu od dochodu z tytułu podzielonego zysku i dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat.

Art. 28t ust. 1 pkt 1 Ustawy o CIT wskazuje, iż:

1. Podatnik jest obowiązany do zapłaty:

1) ryczałtu od dochodu z tytułu podzielonego zysku i dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat - do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym podjęto uchwałę o podziale lub pokryciu wyniku finansowego netto.

Choć literalnie przepis ten nie identyfikuje terminu płatności w przypadku braku podjęcia uchwały o podziale lub pokryciu wyniku finansowego netto, uwzględniając analogiczne stosowanie regulacji dotyczących opodatkowania Ryczałtem, właściwych dla dochodu z tytułu podzielonego zysku i dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie straty, również na potrzeby zaliczek na poczet przewidywanej dywidendy, zdaniem Wnioskodawcy, obowiązek zapłaty Ryczałtu wystąpi w terminie do końca trzeciego miesiąca następnego roku podatkowego po roku podatkowym, w którym podjęta zostanie uchwała zarządu o wypłacie przedmiotowej zaliczki.

Zgodnie z przepisami KSH zarząd spółki dokonuje wypłaty zaliczek po spełnieniu przesłanek z art. 194 i 195 KSH. Decyzja ta zostaje podjęta w formie uchwały.

W wydanej interpretacji indywidualnej z dnia 28 września 2022 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej sygn. 0111-KDIB1-1.4010.527.2022.4.BS stwierdził, iż:

„termin zapłaty ryczałtu przypada na 20 lipca danego roku podatkowego, w którym doszło do podjęcia uchwały o wypłacie zaliczek na poczet dywidendy, bądź wypłatę zaliczek na poczet dywidendy bez uprzedniej uchwały”

Stanowisko to choć wydane w zmienionym już stanie prawnym podkreśla istotność momentu podjęcia uchwały zarządu w przedmiocie wypłaty tego rodzaju zaliczek na potrzeby ustalenia terminu płatności Ryczałtu, wskazując jednocześnie, że w przypadku braku tego rodzaju uchwał decydującym momentem będzie moment wypłaty zaliczki.

Tym samym, zdaniem Wnioskodawcy Spółka będzie zobowiązana dokonać zapłaty podatku w wysokości właściwej dla zasad opodatkowania Ryczałtem, z tytułu planowanej wypłaty wspólnikowi zaliczki na poczet dywidendy, w terminie do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym podjęta zostanie uchwała zarządu o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy.

Ocena stanowiska

Stanowisko, które przedstawili Państwo we wniosku jest nieprawidłowe.

Uzasadnienie interpretacji indywidualnej

Na podstawie art. 28j ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2587, dalej: „ustawa o CIT”), opodatkowaniu ryczałtem może podlegać podatnik, o którym mowa w art. 3 ust. 1 ustawy o CIT, tj. podatnik, który ma siedzibę lub zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania, jeżeli spełnia łącznie w każdym okresie opodatkowania ryczałtem pozostałe warunki określone w przepisie art. 28j ustawy o CIT.

Zgodnie z art. 28m ust. 1 ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2022 r.

Opodatkowaniu ryczałtem podlega dochód odpowiadający:

1)wysokości zysku netto wypracowanego w okresie opodatkowania ryczałtem w części, w jakiej zysk ten został uchwałą o podziale lub pokryciu wyniku finansowego netto przeznaczony:

a)do wypłaty udziałowcom, akcjonariuszom albo wspólnikom (dochód z tytułu podzielonego zysku) lub

b)na pokrycie strat powstałych w okresie poprzedzającym okres opodatkowania ryczałtem (dochód z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat);

2)wysokości ukrytych zysków (dochód z tytułu ukrytych zysków);

3)wysokości wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą (dochód z tytułu wydatków niezwiązanych z działalnością gospodarczą);

4)nadwyżce wartości rynkowej składników przejmowanego majątku lub wniesionego w drodze wkładu niepieniężnego ponad wartość podatkową tych składników (dochód z tytułu zmiany wartości składników majątku) - w przypadku łączenia, podziału, przekształcenia podmiotów lub wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części;

5)sumie zysków netto osiągniętych w każdym roku podatkowym stosowania opodatkowania ryczałtem w części, w jakiej te zyski nie były zyskami podzielonymi lub nie zostały przeznaczone na pokrycie straty (dochód z tytułu zysku netto) - w przypadku podatnika, który zakończył opodatkowanie ryczałtem;

6)wartości przychodów i kosztów podlegających zgodnie z przepisami o rachunkowości zarachowaniu w roku podatkowym i uwzględnieniu w zysku (stracie) netto, które nie zostały uwzględnione w tym zysku (stracie) netto (dochód z tytułu nieujawnionych operacji gospodarczych).

Zgodnie z art. 28m ust. 2 ustawy o CIT:

Przepis ust. 1 pkt 1 stosuje się odpowiednio do wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy (podzielonego zysku).

Stosownie do art. 28n ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT:

Podstawę opodatkowania ryczałtem stanowi suma dochodu z tytułu podzielonego zysku i dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat ustalona w roku podatkowym, w którym podjęto uchwałę o podziale lub pokryciu wyniku finansowego netto;

Z kolei zgodnie z art. 28t ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT:

Podatnik jest obowiązany do zapłaty ryczałtu od dochodu z tytułu podzielonego zysku i dochodu z tytułu zysku przeznaczonego na pokrycie strat - do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym podjęto uchwałę o podziale lub pokryciu wyniku finansowego netto.

Zgodnie z art. 194ustawy z 15 września 2000 r. – Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1467 ze zm., dalej: „KSH”):

Umowa spółki może upoważniać zarząd do wypłaty wspólnikom zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok obrotowy, jeżeli spółka posiada środki wystarczające na wypłatę.

W myśl art. 195 ust. 1 KSH:

Spółka może wypłacić zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy, jeżeli jej zatwierdzone sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy wykazuje zysk. Zaliczka może stanowić najwyżej połowę zysku osiągniętego od końca poprzedniego roku obrotowego, powiększonego o kapitały rezerwowe utworzone z zysku, którymi w celu wypłaty zaliczek może dysponować zarząd, oraz pomniejszonego o niepokryte straty i udziały własne.

Należy zauważyć, że przywoływany wyżej art. 28m ust. 2 ustawy CIT reguluje, iż wskazany art. 28m ust. 1 pkt 1 lit. a stosuje się odpowiednio do zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy (podzielonego zysku). Sformułowanie art. 28m ust. 2 poprzez „odpowiednie jego stosowanie” pozwala na objęcie jego zakresem różnych stanów faktycznych – zarówno przypadków, gdy wypłata zaliczek na poczet dywidendy następuje na podstawie uchwały zgromadzenia wspólników sp. z o.o., jak również sytuacji, gdy wypłata zaliczek następuje bez podjęcia takiej uchwały.

Z opisu zdarzenia przyszłego wynika, że jesteście Państwo spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której przedmiotem przeważającej działalności jest sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń. Wnioskodawca dystrybuuje urządzenia wykorzystywane w technikach połączeń drewna oraz dystrybuuje i serwisuje urządzenia do łączenia oraz pilarki tarczowe.

Spółka od 1 stycznia 2023 r. stała się podatnikiem opodatkowanym na zasadach ryczałtu od dochodów spółek. Począwszy od dnia wyboru opodatkowania Ryczałtem Spółka spełnia warunki uprawniające do wyboru i opodatkowania przewidziane w art. 28j ust. 1 pkt 1-6 ustawy o CIT.

Przewiduje się, że w okresie opodatkowania Ryczałtem Spółka będzie wykazywać zysk bilansowy, który może być wypłacony wspólnikowi w trakcie roku obrotowego w formie zaliczki na poczet dywidendy.

Jedynym wspólnikiem Spółki jest p. M.K., posiadający 100% udziałów. Spółka zamierza wypłacać wspólnikowi zaliczkę na dywidendę w trakcie opodatkowania Ryczałtem, Spółka nie ma prawa do stosowania obniżonej stawki Ryczałtu (nie jest małym podatnikiem ani podatnikiem rozpoczynającym działalność).

W razie wypłaty zaliczki na dywidendę Spółka będzie zobowiązana do opodatkowania sumy wypłaconej zaliczki Ryczałtem wg stawki 20%. Pozostała kwota zysku przeznaczonego do wypłaty w formie zaliczki na poczet dywidendy, tj. po potrąceniu należnego Ryczałtu zostanie rozdysponowana na rachunek bankowy wspólnika.

Spółka na podstawie ustawy o PIT dokonując wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy ma obowiązek pobrać jako płatnik zryczałtowany PIT oraz odprowadzić go na rachunek właściwego urzędu skarbowego.

Państwa wątpliwości dotyczą kwestii ustalenia terminu uregulowania Ryczałtu z tytułu wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, z zysków wypracowanych za okres opodatkowania Ryczałtem, wypłaconej przez Spółkę w trakcie roku.

Wskazać należy, brzmienie przepisu art. 28t ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT nie daje podstaw do stwierdzenia, iż w przypadku braku podjęcia uchwały o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy ryczałt z tego tytułu będzie płatny dopiero do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym podjęto uchwałę o podziale zysku za rok poprzedni. Taka interpretacja przepisu art. 28t ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT stałaby w sprzeczności z treścią art. 28m ust. 1 pkt 1 lit. a i odpowiednim jego zastosowaniem do wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy (art. 28m ust. 2 ustawy o CIT). Jak wskazano już wyżej „dochód z tytułu podzielonego zysku” stanowi podstawę opodatkowania zgodnie z art. 28n ust. 1 pkt 1. Należy mieć także na uwadze, że z przepisów KSH nie wynika obowiązek dokumentowania uchwałą wypłaty zaliczek na dywidendę przez sp. z o.o.

Termin do zapłaty podatku w związku z przejściem przez podatnika na opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek będzie przypadał do końca 3-go miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym:

dokonano podziału lub pokrycia wyniku finansowego netto,

wypłacono zaliczkę na poczet przewidywanej dywidendy,

rozdysponowano dochodem z tytułu zysku netto po zakończeniu opodatkowania ryczałtem.

Tym samym Ryczałt od wypłaconej np. w 2023 r. zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2023 podlega obowiązkowi zapłaty do końca marca 2024 r.

Tym samym za nieprawidłowe należy uznać Państwa stanowisko przyjmujące, że Spółka będzie zobowiązana dokonać zapłaty podatku w wysokości właściwej dla zasad opodatkowania Ryczałtem, z tytułu planowanej wypłaty wspólnikowi zaliczki na poczet dywidendy, w terminie do końca trzeciego miesiąca roku podatkowego następującego po roku, w którym podjęta zostanie uchwała zarządu o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy.

Dodatkowe informacje

Informacja o zakresie rozstrzygnięcia

Interpretacja dotyczy zdarzenia przyszłego, które Państwo przedstawili i stanu prawnego, który obowiązuje w dniu wydania interpretacji.

Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywać się będzie ze stanem faktycznym podanym przez Państwa w złożonym wniosku. W związku z powyższym, w przypadku zmiany któregokolwiek elementu przedstawionego we wniosku opisu sprawy, udzielona odpowiedź traci swoją aktualność.

Pouczenie o funkcji ochronnej interpretacji

Funkcję ochronną interpretacji indywidualnych określają przepisy art. 14k-14nb ustawy Ordynacja podatkowa. Aby interpretacja mogła pełnić funkcję ochronną: Państwa sytuacja musi być zgodna (tożsama) z opisem stanu faktycznego oraz muszą się Państwo zastosować do interpretacji.

Zgodnie z art. 14na § 1 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n Ordynacji podatkowej nie stosuje się, jeśli stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe będące przedmiotem interpretacji indywidualnej jest elementem czynności, które są przedmiotem decyzji wydanej:

1)z zastosowaniem art. 119a;

2)w związku z wystąpieniem nadużycia prawa, o którym mowa w art. 5 ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług;

3)z zastosowaniem środków ograniczających umowne korzyści.

Zgodnie z art. 14na § 2 Ordynacji podatkowej:

Przepisów art. 14k-14n nie stosuje się, jeżeli korzyść podatkowa, stwierdzona w decyzjach wymienionych w § 1, jest skutkiem zastosowania się do utrwalonej praktyki interpretacyjnej, interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych.

Pouczenie o prawie do wniesienia skargi na interpretację

Mają Państwo prawo do zaskarżenia tej interpretacji indywidualnej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnegow (…). Zasady zaskarżania interpretacji indywidualnych reguluje ustawa z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm.; dalej jako „PPSA”).

Skargę do Sądu wnosi się za pośrednictwem Dyrektora KIS (art. 54 § 1 PPSA). Skargę należy wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia interpretacji indywidualnej (art. 53 § 1 PPSA):

w formie papierowej, w dwóch egzemplarzach (oryginał i odpis) na adres: Krajowa Informacja Skarbowa, ul. Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała (art. 47 § 1 PPSA), albo

w formie dokumentu elektronicznego, w jednym egzemplarzu (bez odpisu), na adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej Krajowej Informacji Skarbowej na platformie ePUAP: /KIS/SkrytkaESP (art. 47 § 3 i art. 54 § 1a PPSA)

Skarga na interpretację indywidualną może opierać się wyłącznie na zarzucie naruszenia przepisów postępowania, dopuszczeniu się błędu wykładni lub niewłaściwej oceny co do zastosowania przepisu prawa materialnego. Sąd jest związany zarzutami skargi oraz powołaną podstawą prawną (art. 57a PPSA).

Podstawa prawna dla wydania interpretacji

Podstawą prawną dla wydania tej interpretacji jest art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2651 ze zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00