Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.477.2022.3.MPU

W zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług przy świadczeniu usług coachingowych.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Pani wniosek z 9 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług przy świadczeniu usług coachingowych, wpłynął 12 września 2022 r. Wniosek uzupełniła Pani pismem z 16 listopada 2022 r. stanowiącym odpowiedź na wezwanie z 8 listopada 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Prowadzę działalność gospodarczą pn. (…) w zakresie usług oznaczonych kodem PKD 85.59.B. (pozostałe pozaszkolne formy edukacji gdzie indziej niesklasyfikowane) w formie indywidualnych i grupowych zajęć edukacyjnych, szkoleń, kursów dla osób w różnym wieku, zarówno dla odbiorców prywatnych jak i firm. Korzystam z przedmiotowego zwolnienia z VAT na podstawie artykułu 43 ust. 1 ustawy o VAT, sporadycznie ze zwolnienia podmiotowego na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.

Chciałabym rozszerzyć zakres świadczonych usług o usługi coachingowe dla osób indywidualnych, właścicieli jednoosobowych działalności, firm i ich pracowników.

Proszę o wyjaśnienie, czy jako podatnik mam możliwość skorzystania dla usług coachingowych ze zwolnienia od podatku o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2018 r. poz. 2174, z późn. zm.) - (zwolnienie podmiotowe)?

Powodem skierowania powyższego pytania do Dyrektora Krajowej Izby Skarbowej jest fakt, że usługi coachingowe przez osoby spoza tej branży bywają mylone z doradztwem, które w świetle obowiązujących przepisów podatkowych jest obłożone podatkiem VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00