Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.248.2022.1.IN
Dotyczy ustalenia, czy jeśli Wnioskodawca - spółka komandytowa, korzystająca od 1 kwietnia 2022 r. z formy opodatkowania CIT-em estońskim, przekształci się w spółkę z o.o. w 2023 roku to straci uprawnienie do stosowania opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 listopada 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 listopada 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy jeśli Wnioskodawca - spółka komandytowa, korzystająca od 1 kwietnia 2022 r. z formy opodatkowania CIT-em estońskim, przekształci się w spółkę z o.o. w 2023 roku to straci uprawnienie do stosowania opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca - spółka komandytowa (dalej także: „spółka”) jest polskim rezydentem podatkowym i czynnym podatnikiem VAT , a także podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Spółka od 1 kwietnia 2022 r. wybrała formę opodatkowania dochodów tzw. CIT-em estońskim, tj. opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych (dalej także: „CIT estoński:), składając zawiadomienie ZAW-RD do właściwego urzędu skarbowego.
Wspólnikami spółki są osoby fizyczne nieposiadające praw majątkowych związanych z prawem do otrzymania świadczenia jako założyciele (fundatorzy) lub beneficjenci fundacji, trustu lub innego podmiotu albo stosunku prawnego o charakterze powierniczym.
Spółka nie jest posiadaczem udziałów, akcji w kapitale innej spółki, tytułów uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym lub w instytucji wspólnego inwestowania, ogółu praw i obowiązków w innej spółce niebędącej osobą prawną oraz innych praw majątkowych związanych z prawem do otrzymania świadczeń jako założyciel (fundator) lub beneficjent fundacji, trustu lub innego podmiotu albo stosunku prawnego o charakterze powierniczym.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right