Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.850.2022.2.AW
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 września 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 21 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 listopada 2022 r. (data wypływu: za pośrednictwem e-PUAP - 14 listopada 2022 r., za pośrednictwem poczty tradycyjnej - 16 listopada 2022 r.).
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Jest Pan osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Od 1 czerwca 2014 r. prowadzi Pan pozarolniczą działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Działalność tę zawiesił Pan 28 czerwca 2016 r. i następnie 21 marca 2017 r. dokonał jej wznowienia. Nie ma to jednak znaczenia dla niniejszego wniosku, ponieważ w okresie, którego dotyczy wniosek, a więc w latach 2019-2021, prowadził Pan działalność w sposób nieprzerwany.
Przedmiotem Pana działalności jest tworzenie, rozwijanie oraz ulepszanie oprogramowania/części oprogramowania. W 2019, 2020 i 2021 r. Pana działalność była opodatkowana podatkiem liniowym w wysokości 19%. Dla wykonywanej działalności gospodarczej prowadził Pan podatkową księgę przychodów i rozchodów.
Od 2019 r. na podstawie zawartych z kontrahentami umów o współpracy, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, zajmuje się Pan projektowaniem i wytwarzaniem innowacyjnych funkcjonalności programów komputerowych, zgodnie z wymaganiami podmiotu zlecającego. Tworzy Pan kody programów (aplikacji) służących usprawnieniu pracy poszczególnych departamentów firmy zlecającej. Tworzy również zupełnie nowe moduły istniejących aplikacji, wykorzystując przy tym znajomość języków PHP, JS i innych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right