Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.589.2022.1.SH
Czy w związku z tym, że Spółka nie ponosi kosztu wynagrodzenia tych członków jej zarządu, którzy są jednocześnie członkami zarządu Spółki Dominującej w Grupie (i od której otrzymują wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji członków zarządu), Spółka uzyskuje przysporzenie skutkujące na gruncie przepisów ustawy o CIT powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 września 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy w związku z tym, że Spółka nie ponosi kosztu wynagrodzenia tych członków jej zarządu, którzy są jednocześnie członkami zarządu Spółki Dominującej w Grupie (i od której otrzymują wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji członków zarządu), Spółka uzyskuje przysporzenie skutkujące na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnego świadczenia.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
A. E. Sp. z o.o. z siedzibą w K. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”), jest spółką kapitałową z siedzibą na terytorium Polski. Wnioskodawca podlega opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (jest rezydentem podatkowym w Polsce). Wnioskodawca należy do grupy kapitałowej z sektora usługowego (dalej: „Grupa”), która nie jest grupą kapitałową w rozumieniu prawa podatkowego.
Struktura udziałowa Spółki przedstawia się następująco: 99% udziałów w Spółce posiada spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej: „Spółka A”), a 1% udziałów w Spółce posiada spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce (dalej „Spółka B”). Z kolei, wspólnikiem Spółki A i Spółki B jest spółka akcyjna z siedzibą w Polsce (dalej: „Spółka Dominująca”). Spółka Dominująca kontroluje jednocześnie pośrednio w 100% Spółkę.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right