Interpretacja indywidualna z dnia 23 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.503.2022.2.MK
Skutki podatkowe wypłaty zysków.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
16 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 10 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych wypłaty zysków. Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania: X. Spółka jawna, po przekształceniu: Y. Sp. z o.o., ul. (…), (…) A.;
2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:
‒B. N., ul. (…), (…) A.;
‒B. N., ul. (…), (…) B.;
‒O. K., ul. (…), (…) A.;
‒A. N., ul. (…), (…) C.
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest Spółką jawną, której przeważającym przedmiotem działalności jest produkcja (…).
W Spółce jawnej uczestniczy czworo wspólników będących osobami fizycznymi (dalej: „Wspólnicy”, „Zainteresowani”). W ramach Spółki jawnej Zainteresowani zajmują się produkcją różnego rodzaju lamp wewnętrznych oraz zewnętrznych dla klientów indywidualnych, jak również produkcją oświetlenia komercyjnego. Spółka jawna jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT. Wszyscy wspólnicy są podatnikami podatku PIT, którzy podlegają w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku PIT.
Z uwagi na rozwój prowadzonej działalności, na podstawie przepisów art. 551 § 1 oraz art. 571-574 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych (dalej „k.s.h.”) Zainteresowani podejmą w 2022 r. uchwałę o przekształceniu Spółki jawnej w spółkę z o.o. W związku z tym, że wszyscy wspólnicy Spółki jawnej prowadzili jej sprawy możliwe będzie skorzystanie z uproszczonej procedury przekształcenia spółki jawnej w inną spółkę handlową (tj. spółkę z o.o.), o której mowa w art. 572 k.s.h.