Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.801.2022.2.BR
Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 28 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 2 listopada 2022 r. (wpływ 2 listopada 2022 r.) oraz z 15 listopada 2022 r. (wpływ 15 listopada 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Od 2013 roku Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Wnioskodawca podlega w Polsce, w myśl art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 z późn. zm.) nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Wnioskodawca nie zatrudnia pracowników oraz nie korzysta z usług podwykonawców. Głównym przedmiotem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej jest świadczenie usług programistycznych (przeważające PKD 62.01).
Wnioskodawca rozlicza podatek metodą liniową. Głównym obszarem działalności Wnioskodawcy jest wytwarzanie oraz rozwijanie oprogramowania. Są to zadania polegające na rozwoju (implementacji) nowych funkcjonalności, poprawianiu błędów w programach, dokumentacji powstających zmian, tworzenie i wprowadzanie do rozwijanych aplikacji nowych funkcji lub rozwiązywanie problemów z działaniem już istniejących.
Wnioskodawca realizuje projekty w oparciu o przygotowaną przez siebie analizę potrzeb oraz wymagań zleceniodawcy. Wytworzone oprogramowanie jest następnie przez Wnioskodawcę testowane. Testowanie odbywa się na kilku płaszczyznach: testowania jednostkowego/funkcjonalnego/wydajnościowego oraz automatycznego. Tworzenie testów jest swego rodzaju działaniem innowacyjnym, które w końcowym efekcie prowadzi do ulepszenia procesów technologicznych. Przeprowadzanie testów na tak wielu płaszczyznach ma na celu sprawdzenie poprawności działania aplikacji oraz wszystkich jej funkcjonalności.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right