Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 10 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.487.2022.3.EW/KOM
Uznanie zbywanych składników majątkowych materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo (Wariant 1 i 2) i wyłączenie tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 września 2022 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania zbywanych składników majątkowych materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo (Wariant 1 i 2) i wyłączenia tej transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwania – pismami z 14 i 27 października 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawczyni jest osobą fizyczną i podlega w Polsce opodatkowaniu od całości osiąganych przez nią dochodów (tj. posiada nieograniczony obowiązek podatkowy). Wnioskodawczyni jest zarejestrowanym podatnikiem VAT. Wnioskodawczyni prowadzi działalność rolniczą, zakwalifikowaną do działów specjalnych produkcji rolnej, pod nazwą A. (w dalszej części zwane również jako: „Gospodarstwo”). Działalność prowadzona jest pod numerem NIP i REGON.
Przeważającym przedmiotem działalności rolniczej prowadzonej przez Wnioskodawczynię w ramach A. jest „Chów i hodowla drobiu” (wg Polskiej Klasyfikacji Działalności kod 01.47.Z). Gospodarstwo Wnioskodawczyni zajmuje się zakupem piskląt dla potrzeb chowu i hodowli, a następnie sprzedażą do uboju. Zasadą działania Gospodarstwa jest utrzymanie na całej fermie ptaków tego samego gatunku w jednej grupie wiekowej według zasady „wszystko pełne/wszystko puste”. Pełny cykl produkcyjny trwa maksymalnie 42 dni (6 tygodni).
Pisklęta jednodniowe stanowiące podstawowy surowiec są dostarczane na fermę z zewnątrz przez zakład wylęgu drobiu w ilości ok. 54.000 sztuk/na każdy kurnik (instalacja do chowu drobiu obejmuje 9 kurników). W okresie pierwszych tygodni liczebność stada maleje z powodu naturalnego ubytku o ok. 5%, a po 4-5 tygodniach chowu zdejmuje się ok. 30% stada (tzw. selekcja i kurczaki grillowe do uboju). Po zakończeniu cyklu odchowane brojlery oddawane są do ubojni. Cykl produkcyjny nadzorowany jest przez lekarza weterynarii obsługującego leczenie w ramach zawartej umowy o świadczenie usług weterynaryjnych. Każdorazowo po pełnym cyklu produkcyjnym wnętrza budynków wraz z wyposażeniem poddawane są zabiegowi mycia i dezynfekcji. Po okresie dezynfekcji produkcja jest wznawiana. Cykle chowu w poszczególnych kurnikach rozpoczynają się w odstępach kilkunastodniowych. W ciągu jednego roku przeprowadzanych jest 6 cykli produkcyjnych. Obsługa instalacji prowadzona jest całodobowo.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right