Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 3 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.757.2022.3.PR

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

12 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 12 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwania – pismami z 12 października 2022 r. (wpływ 12 października 2022 r.) oraz z 20 października 2022 r. (wpływ 22 października 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych

Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą m.in. pod kodem PKD: 62.01.Z. Przedmiotowa działalność dotyczy tworzenia, ulepszania i modyfikacji programów komputerowych lub ich części, które według ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2018.1191 t. j. z późn. zm., dalej zwanej „ustawą o PAIPP”) są utworami. Wnioskodawca jest obywatelem polskim i ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1426 z późn. zm., dalej zwana „ustawą o PIT”).

Wnioskodawca nie posiada statusu centrum badawczo-rozwojowego określonego w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1402).

Wnioskodawca świadczy w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej usługi na rzecz kontrahenta zagranicznego (dalej zwany „Kontrahent”). Kontrahent jest brytyjską firmą z siedzibą w A, która prowadzi swoją działalność w branży wytwarzania oprogramowania, specjalizującą się w automatyzacji złożonych procesów sieciowych. Firma tworzy własne rozwiązania oraz świadczy usługi dla największych podmiotów z branży finansowej w Wielkiej Brytanii. Współpraca między Wnioskodawcą a Kontrahentem odbywa się przez firmę pośrednictwa zatrudnienia (dalej zwana „Pośrednik”). Wnioskodawca zawarł umowę z Pośrednikiem, na podstawie której Wnioskodawca świadczy na rzecz Kontrahenta usługi obejmujące wytwarzanie kodu źródłowego do programu komputerowego (dalej jako „usługa programistyczna”), w wyniku której sprzedawane są prawa autorskie do programu komputerowego oraz świadczy inne dodatkowe usługi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00