Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.703.2022.2.SR

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe w części dotyczącej opodatkowania dochodu osiągniętego w 2022 r. – za okres, w którym ewidencja, o której mowa w art. 30cb ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie była prowadzona na bieżąco – preferencyjną stawką podatku w wysokości 5% podstawy opodatkowania oraz prawidłowe w pozostałej części.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 sierpnia 2022 r. złożył Pan wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem złożonym 4 października 2022 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG związaną z wytwarzaniem oprogramowania. Przeważającą u Niego działalnością jest działalność określona kodem PKD 62.01.Z „Działalność związana z oprogramowaniem”. Występującym u Niego dochodem z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej jest dochód ze sprzedaży kwalifikowanego prawa własności intelektualnej. Na stałe współpracuje On z … sp. z o.o. jako Software Engineer. Na podstawie podpisanej umowy ze Zlecającym (umowa obowiązuje od około 1,5 miesiąca), Wnioskodawca zobowiązany jest świadczyć usługi programistyczne obejmujące w szczególności utrzymywanie, rozwijanie oraz wygaszanie aplikacji. Wnioskodawca prowadzi prace nad aplikacją … (branża …) wykonaną w technologii …. … jest technologią dość młodą, a aplikacje wykonywane za pomocą tej technologii są innowacyjne, ponieważ platforma pozwala na pisanie aplikacji dla wielu platform, więc nie trzeba się uczyć kilku języków programowania, żeby stworzyć aplikację. Wnioskodawca pracuje jako programista w zespole 4-5 osobowym. Zespół pracuje w metodyce „Agile”. Zespół, w którym pracuje Wnioskodawca ma codzienne spotkania na platformie .... (15 minut), na których omawiane są zwięźle informacje o dotychczasowych postępach prac poszczególnych członków zespołu oraz wskazanie planu działania na następne dni. Mimo pracy w zespole, Wnioskodawca wykonuje swoją pracę nad przypisaną częścią oprogramowania samodzielnie jako tzw. „Software Engineer”.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00