Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.27.2022.2.KW
Skutki podatkowe aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie skutków podatkowych aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Uzupełnili Państwo wniosek – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 5 października 2022 r. (data wpływu 11 października 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. sp. z o.o. jest spółką dominującą w podatkowej grupie kapitałowej (dalej: „Wnioskodawca”, „PGK”). PGK posiada status Podatkowej Grupy Kapitałowej w rozumieniu art. 1a ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „PDOP”). Spółką reprezentującą PGK jest A. sp. z o.o.
B. S.A.(dalej również: „Zbywca”) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym opodatkowaniu PDOP od całości osiąganych dochodów. Zbywca jest członkiem PGK, w której występuje jako tzw. spółka zależna (rolę spółki dominującej pełni akcjonariusz Zbywcy). Zbywca jest także zarejestrowany dla potrzeb podatku od towarów i usług (dalej: VAT) w Polsce.
Zbywca prowadzi wyspecjalizowaną działalność na rynku energetycznym w zakresie sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej, świadczenia usług elektroenergetycznych oraz sprzedaży paliw (…). W ramach Zbywcy funkcjonują wyodrębnione (zarejestrowane w KRS) oddziały odpowiedzialne za poszczególne linie biznesowe:
·Oddział Usługi,
·Oddział Dystrybucja,
·Oddział Obrót (…),
·Oddział (…).
Ponadto, w ramach Zbywcy funkcjonuje jednostka organizacyjna wspomagająca realizowanie zadań Zarządu Zbywcy w zakresie kierowania działalnością spółki i prowadzenia spraw spółki oraz wspomagająca realizowanie przez jednostki organizacyjne spółki zadań w zakresie: rachunkowości, finansów, ekonomii, informatyki i zakupów, a także umożliwiająca realizowanie przez jednostki organizacyjne spółki zadań w zakresie prawno-pracowniczym (dalej: Centrala).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right