Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 7 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.369.2022.3.JSU

Uznanie, że Dział Nieruchomości i Ekspansji stanowić będzie w dacie Reorganizacji zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o VAT, a tym samym zbycie Działu Nieruchomości i Ekspansji będzie pozostawać poza zakresem opodatkowania

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług (pytanie nr 1) jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 1 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że Dział Nieruchomości i Ekspansji stanowić będzie w dacie Reorganizacji zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o VAT, a tym samym zbycie Działu Nieruchomości i Ekspansji będzie pozostawać poza zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług wpłynął 1 lipca 2022 r. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 6 września 2022 r. (wpływ 7 września 2022 r.). Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

X sp. z o.o. („Wnioskodawca” lub „Spółka”) należy do Grupy X („Grupa”) prowadzącej działalność w zakresie handlu detalicznego. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż detaliczna żywności prowadzona w sieci sklepów (indywidualnie „Sklep” lub łącznie „Sieć sklepów”) zlokalizowanych na terenie różnych miast Polski.

Spółka prowadzi Sklepy w oparciu o nieruchomości, które są jej własnością, bądź będące w użytkowaniu wieczystym Spółki - wtedy Spółka jest właścicielem naniesień (w szczególności budynków) na takiej nieruchomości (razem jako „Nieruchomości”). Nieruchomości są kwalifikowane przez Spółkę jako jej środki trwałe (zarówno do celów rachunkowych, jak i podatkowych). Poza tym, Sklepy są również prowadzone w nieruchomościach, z których Spółka korzysta na podstawie umów najmu, dzierżawy lub innych umów o oddanie nieruchomości do korzystania z podmiotami niepowiązanymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00