Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 7 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.519.2022.4.MBD
W zakresie ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko, że Dział Nieruchomości i Ekspansji stanowić będzie w dacie Reorganizacji zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym w związku z dokonaniem wkładu niepieniężnego Działu Nieruchomości i Ekspansji po stronie Spółki nie powstanie przychód podatkowy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek m.in. w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, z 1 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko, że Dział Nieruchomości i Ekspansji stanowić będzie w dacie Reorganizacji zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a tym samym w związku z dokonaniem wkładu niepieniężnego Działu Nieruchomości i Ekspansji po stronie Spółki nie powstanie przychód podatkowy.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 6 września 2022 r., które wpłynęło do Organu 7 września 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X sp. z o.o. („Wnioskodawca” lub „Spółka”) należy do Grupy X („Grupa”) prowadzącej działalność w zakresie handlu detalicznego. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż detaliczna żywności prowadzona w sieci sklepów (indywidualnie: „Sklep” lub łącznie: „Sieć sklepów”) zlokalizowanych na terenie różnych miast Polski.
Spółka prowadzi Sklepy w oparciu o nieruchomości, które są jej własnością, bądź będące w użytkowaniu wieczystym Spółki - wtedy Spółka jest właścicielem naniesień (w szczególności budynków) na takiej nieruchomości (razem jako: „Nieruchomości”). Nieruchomości są kwalifikowane przez Spółkę jako jej środki trwałe (zarówno do celów rachunkowych, jak i podatkowych). Poza tym, Sklepy są również prowadzone w nieruchomościach, z których Spółka korzysta na podstawie umów najmu, dzierżawy lub innych umów o oddanie nieruchomości do korzystania z podmiotami niepowiązanymi.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right