Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.428.2022.1.WR

Nadpłata w podatku od towarów i usług.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 28 lipca 2022 o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy nadpłaty w podatku od towarów i usług, wpłynął 1 sierpnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego:

Wnioskodawca jest spółką kapitałową, mająca siedzibę oraz nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce, zarejestrowaną jako czynny podatnik VAT oraz jako podatnik VAT UE. Wnioskodawca jest producentem m.in. (...) wykorzystywanych w motoryzacji. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja pozostałych wyrobów (…).

W ramach prowadzonej przez siebie działalności, na własne potrzeby Wnioskodawca importuje towary z państw trzecich. Import tych towarów na terytorium Polski jest objęty procedurą uproszczoną, przewidzianą w art. 33a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT). Wnioskodawca spełnia wszystkie przesłanki niezbędne do objęcia tą procedurą.

Towary, które nabywa Spółka nie są zwolnione z podatku VAT, stąd podatek VAT należny z tytułu importu towarów jest wykazywany przez Spółkę w deklaracji za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy. Importowane towary są wykorzystywane do czynności opodatkowanych, w stosunku do których Wnioskodawcy przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony. Z uwagi na powyższe, w deklaracji VAT z tytułu importu wykazywany jest zarówno podatek należny, jak i odpowiadający mu podatek naliczony.

W związku z importem towarów Spółka złożyła zgłoszenie celne nr […] z […] r. (dalej: Zgłoszenie 1) oraz zgłoszenie celne nr […] z[…] r. (dalej: Zgłoszenie 2). W powyższych zgłoszeniach omyłkowo błędnie określone zostały wartości celne poprzez nieuwzględnienie m.in. kosztów transportu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00