Interpretacja indywidualna z dnia 30 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.459.2022.2.PC
1. Czy Spółka prawidłowo ustaliła (w sposób opisany w stanie faktycznym wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej) wartość przysługującej jej puli pomocy publicznej w formie zwolnienia dochodu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, w oparciu o współczynnik maksymalnej intensywności pomocy publicznej wynoszący 45%, który to współczynnik wykorzystywany jest do dyskontowania kosztów kwalifikowanych poniesionych przez Spółkę w okresie od uzyskania decyzji o wsparciu do daty zakończenia realizacji inwestycji? 2. Czy zmiana statusu Spółki ze średniego przedsiębiorcy na dużego przedsiębiorcę (zgodnie z przepisami Rozporządzenia) po dacie zakończenia realizacji inwestycji wskazanej w decyzji o wsparciu, będzie miała wpływ na przedstawiony we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej sposób ustalania przysługującej Spółce puli pomocy publicznej w formie zwolnienia dochodu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, tj. czy ulegnie zmianie wysokość wskaźnika maksymalnej intensywności pomocy publicznej wykorzystywanego przy dyskontowaniu kosztów kwalifikowanych (ustalonego przez Spółkę w wysokości 45%)?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
-Spółka prawidłowo ustaliła (w sposób opisany w stanie faktycznym wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej) wartość przysługującej jej puli pomocy publicznej w formie zwolnienia dochodu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, w oparciu o współczynnik maksymalnej intensywności pomocy publicznej wynoszący 45%, który to współczynnik wykorzystywany jest do dyskontowania kosztów kwalifikowanych poniesionych przez Spółkę w okresie od uzyskania decyzji o wsparciu do daty zakończenia realizacji inwestycji;