Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.569.2022.1.MS
Obowiązki płatnika z tytułu dofinansowania wycieczki integracyjnej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych kosztów wycieczki, który został przesłany przez Naczelnika Urzędu Skarbowego. Znak: (...). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
W (…) zatrudnia pracowników i z tego tytułu jest płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych od wypłaconych wynagrodzeń oraz innych świadczeń. We (…) organizowana jest wycieczka integracyjno-wypoczynkowa do (…) trwającą 4 dni. Pracodawca zorganizował wyjazd integracyjno-wypoczynkowy dla pracowników z pulą 80 miejsc. Oferta została skierowana do wszystkich pracowników. Wycieczka organizowana jest w celu poprawienia atmosfery w pracy, wzajemnego osobistego poznania się pracowników, zmotywowania załogi, budowania silnych więzi oraz rozwijania umiejętności współpracy, co w efekcie przekłada się na poprawę wzajemnych relacji służbowych i lepszą atmosferę w pracy. Koszt wycieczki obejmuje cenę biletu za lot samolotem, zakwaterowanie i wyżywienie w hotelu, opłatę za przewodnika, wejście do obiektów turystycznych oraz inne atrakcje. Może się okazać, że w trakcie wyjazdu nie każdy uczestnik skorzysta ze wszystkich proponowanych aktywności. Osoby, które wyraziły wolę uczestnictwa w wycieczce poniosą odpłatność (w zależności od dochodu na jedną osobę za rok poprzedni) w części od 50% do 65% całkowitego kosztu zorganizowania wyjazdu. Pozostała kwota stanowi dofinansowanie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych utworzonego zgodnie z treścią ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1070). Regulamin ZFŚS stanowi zbiór zasad i warunków korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu oraz zasady przeznaczania środków na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej.