Interpretacja indywidualna z dnia 27 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.458.2022.1.ANK
- Ustalenia, czy w przypadku konwersji Pożyczki pieniężnej na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B, u Spółki A nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, - uznania, że w przypadku konwersji kwot Pożyczek pieniężnych na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B, u Spółki A powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, to czy po stronie Spółki B powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, - uznania, że w przypadku konwersji kwot Pożyczek pieniężnych na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B, u Spółki A powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, oraz w jakiej wysokości Spółka A powinna wykazać przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, - uznania, że w przypadku konwersji kwot Pożyczek pieniężnych wraz z odsetkami na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B, u Spółki A powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT, to czy kwota Pożyczki pieniężnej powiększona o odsetki naliczone i niespłacone, ale skapitalizowane do dnia konwersji przeznaczona na pokrycie wkładu na udziały stanowi koszty uzyskania przychodu Spółki A zgodnie z art. 15 ust. 1j pkt 2a ustawy o CIT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe a w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
27 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- ustalenia, czy w przypadku konwersji Pożyczki pieniężnej na udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki B, u Spółki A nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem CIT,