Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.526.2022.5.MGR
Możliwość opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
14 czerwca 2022 r. wpłynął wniosek wspólny z 3 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. możliwości opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnili go Państwo pismem z 20 września 2022 r. (wpływ 21 września 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1) Zainteresowany będący stroną postępowania: ...
2) Zainteresowany niebędący stroną postępowania: Pan ...
Opis stanu faktycznego
Zainteresowany A (osoba fizyczna) jest wspólnikiem osobowej spółki prawa handlowego - Spółki komandytowej (Zainteresowanego B). Osoba ta pełni funkcję komandytariusza.
Zgodnie z umową Spółki komandytowej, do prowadzenia spraw Zainteresowanego B upoważnieni zostali wspólnicy posiadający prawo reprezentacji, tj. komplementariusz. W roli komplementariusza występuje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której jednym z udziałowców oraz członków zarządu jest Zainteresowany A. Zainteresowany A prowadzi zatem sprawy Spółki komandytowej (Zainteresowanego B) i reprezentuje ją na zewnątrz, ale nie jako komandytariusz, a jeden (nie jedyny) z reprezentantów komplementariusza.
Zainteresowany A na etapie zakładania Spółki komandytowej zobowiązał się do wniesienia wkładu pieniężnego oraz wkładu niepieniężnego w postaci osobistego świadczenia usług w zakresie prowadzenia sprzedaży mebli, dywanów, sprzętu oświetleniowego i pozostałych artykułów użytku domowego oraz specjalistycznego projektowania przez okres co najmniej trzech lat. Wskazany w umowie Spółki czasookres świadczenia usług w ramach wkładu niepieniężnego już upłynął.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right