Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.626.2022.2.MS

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 czerwca 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 września 2022 r. (data wpływu).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Na wstępie Wnioskodawca wskazuje, że w oparciu o przedstawiony poniżej stan faktyczny oraz stanowisko w sprawie, uzyskał już interpretację indywidualną obejmującą rok 2021 i lata kolejne, a przedmiotowy wniosek dotyczy możliwości skorzystania z ulgi IP Box za okres od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 31 grudnia 2020 r.

Wnioskodawca od dnia 17 lipca 2012 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej), w ramach której świadczy usługi związane z wytwarzaniem oprogramowania. Od 2 września 2013 r., na podstawie umowy o świadczenie usług zawartej ze spółką mającą siedzibę we W., zajmującą się rozwojem oprogramowania (dalej: Spółka), świadczy usługi programistyczne. W ramach umowy przenosi na Spółkę całość majątkowych praw autorskich do programu komputerowego, za co otrzymuje wynagrodzenie (wynagrodzenie kalkulowane jest jako iloczyn godzin poświęconych na stworzenie oprogramowania lub jego części w danym miesiącu i przekazanego Spółce oraz uzgodnionej stawki godzinowej).

Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W ramach współpracy ze Spółką należy do zespołu programistów pracujących nad tworzeniem i rozwijaniem oprogramowania na platformy (...), zarówno dwuwymiarowe aplikacje mobilne, jak również nowoczesne, trójwymiarowe aplikacje wykorzystujące technologię (...), które tworzy i rozwija samodzielnie, tj. nie nabywa wyników prac badawczo-rozwojowych (B+R) prowadzonych przez inne podmioty ani praw autorskich innych podmiotów w celu wykonania usług obejmujących przekazanie majątkowych praw autorskich na rzecz Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00