Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.525.2022.2.DS

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych: stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 maja 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 29 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 18 sierpnia 2022 r. (wpływ 24 sierpnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Od dnia 18.05.2020 r. prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Od początku istnienia firmy przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest tworzenie, rozwijanie oraz ulepszanie oprogramowania/części oprogramowania. W 2020 i 2021 roku działalność Wnioskodawcy była opodatkowana na zasadach ogólnych. W 2022 r. Wnioskodawca pozostał przy takiej samej formie opodatkowania. Wnioskodawca, dla wykonywanej działalności gospodarczej, prowadził i nadal prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Od maja 2020 r. na podstawie umów z Kontrahentami, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zajmuje się tworzeniem efektów specjalnych na potrzeby (…). Wnioskodawca tworzy też tekstury lub inne niezbędne pliki do realizacji zadania zleconego przez Kontrahenta, a ich tworzenie odbywa się przy użyciu wiedzy z dziedziny grafiki komputerowej oraz programowania (grafika proceduralna). Działalność Wnioskodawcy w dużej mierze polega zatem na tworzeniu oprogramowania/części oprogramowania w postaci funkcjonalności programu komputerowego odpowiadających za efekty specjalne przy użyciu języka programowania (…). Owym programem komputerowym są (…). Sporą część czynności wykonywanych przez Wnioskodawcę w ramach prowadzonej przez niego działalności obejmują prace badawczo-rozwojowe przeróżnych rozwiązań z dziedziny grafiki komputerowej i matematyki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00