Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.427.2022.2.MP
Skutki podatkowe uczestnictwa w strukturze cash-poolingu.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
30 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 28 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych uczestnictwa w strukturze cash-poolingu.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 2 września 2022 r. (wpływ 2 września 2022 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
‒ A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:
‒ B. spółka akcyjna;
‒ C. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
Opis zdarzenia przyszłego
A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Zainteresowany będący stroną, dalej: Spółka) wraz z: B. spółka akcyjna oraz C. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Zainteresowani niebędący stroną, dalej łącznie ze Spółką: Zainteresowani) zamierzają zawrzeć umowę (dalej: Umowa) i przystąpić do oferowanej przez bank z siedzibą w Polsce (dalej: Bank) usługi zarządzania środkami pieniężnymi, tzw. cash pooling (dalej: Usługa lub Cash-pool). Spółka oraz Zainteresowani to podmioty posiadające rezydencję podatkową w Polsce.
Zainteresowani są podmiotami powiązanymi w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931 ze zm., dalej: VAT lub ustawa o VAT) i ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm.), natomiast Bank nie jest podmiotem powiązanym z Zainteresowanymi.
Celem Usługi świadczonej przez Bank jest zwiększenie efektywności krótkoterminowego zarządzania środkami pieniężnymi firm należących do jednej grupy kapitałowej, ale będących oddzielnymi podmiotami prawnymi. Zastosowanie Cash-poola umożliwia zarządzanie wspólną płynnością na poziomie grupy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right