Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.481.2022.3.AKR

– opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX); – do dochodu z przeniesienia na kontrahenta praw autorskich do dokumentacji i artykułów, które nie stanowią odrębnych programów komputerowych nie znajdzie zastosowania preferencyjna stawka podatku w wysokości 5%.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 maja 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwania – pismami z 21 lipca 2022 r. oraz z 18 sierpnia 2022 r oraz 23 sierpnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Od listopada 2021 r. prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą X (działalność przeważająca wg PKD 62.02.Z Działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki, również 62.01.Z Działalność związana z oprogramowaniem oraz 70.22.Z Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania) w branży gier wideo – jest Pan specjalistą w obszarze game designu, level designu, programowania oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Prowadzi Pan współpracę na podstawie umowy ramowej z jednym podmiotem, na rzecz którego świadczy usługi w następującym zakresie:

Prace obejmują w szczególności wykonanie zleceń projektowych oraz zarządczych:

Wykonywanie zleceń projektowych w postaci elementów aplikacji VR/AR obejmuje w szczególności:

projektowanie i balansowanie rozgrywki, projektowanie i utrzymywanie różnych systemów projektowych, utrzymanie spójnej wizji gry, prototypowanie rozwiązań w (...) i narzędziach zewnętrznych, tworzenie dokumentacji projektowej, współpraca z zespołami programistów i artystów oraz pozostałymi członkami zespołu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00