Interpretacja indywidualna z dnia 12 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.435.2022.1.AND
Czy środki uzyskane ze sprzedaży Ośrodka Wypoczynkowego nie będą stanowiły przychodu do opodatkowania zgodnie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w związku z art. 7 ust. 1 pkt 7 i ust. 1a ustawy o zakładowym funduszu środków socjalnych oraz ustalenia, czy nieumorzona podatkowa wartość środków trwałych składających się na Ośrodek Wypoczynkowy w momencie sprzedaży Ośrodka będzie stanowiła podatkowy koszt uzyskania przychodów.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest częściowo prawidłowe, a częściowo nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 21 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy środki uzyskane ze sprzedaży Ośrodka Wypoczynkowego nie będą stanowiły przychodu do opodatkowania zgodnie art. 12 ust. 4 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „ustawa o CIT”) w związku z art. 7 ust. 1 pkt 7 i ust. 1a ustawy o zakładowym funduszu środków socjalnych (dalej: „ZFŚS”) oraz ustalenia, czy nieumorzona podatkowa wartość środków trwałych składających się na Ośrodek Wypoczynkowy w momencie sprzedaży Ośrodka będzie stanowiła podatkowy koszt uzyskania przychodów.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (…) (dalej: „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą o przeważającym kodzie 37.00.Z. z Działu 37, tj. odprowadzanie i oczyszczanie ścieków. Spółka prowadzi również (w marginalnym zakresie) działalność m.in. polegającą na świadczeniu usług zakwaterowania (Działu 55 PKD) oraz świadczeniu usług związanych z administracyjną obsługą biura (Działu 82 PKD).