Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 1 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.393.2022.1.KS
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą zaliczki na poczet dywidendy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 maja 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą zaliczki na poczet dywidendy.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
... Sp. z o.o. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w spedycji i logistyce międzynarodowej. Przedmiotem przeważającej działalności Spółki według Polskiej Klasyfikacji Działalności jest działalność pozostałych agencji transportowych (PKD 52.29.C).
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Udziałowcami Spółki są wyłącznie osoby fizyczne (dalej: „Wspólnicy”).
Wnioskodawca ma zamiar wybrać zasady opodatkowania swojego dochodu na zasadach przewidzianych w Rozdziale 6b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm.; dalej: „ustawa o CIT”), tj. ryczałtem od dochodów spółek (dalej: „ryczałt” lub „estoński CIT”). Spółka spełnia warunki uprawniające ją do wyboru tej formy opodatkowania, przewidziane w art. 28j ust. 1 pkt 1-6 ww. ustawy.
Wnioskodawca przewiduje możliwość wystąpienia sytuacji, w której zysk bilansowy (osiągnięty w danym roku opodatkowania ryczałtem) zostanie wypłacony Wspólnikom w trakcie roku, w formie zaliczek na poczet dywidendy na warunkach określonych w art. 195 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1467 ze zm.; dalej: „Kodeks spółek handlowych”), tj. o ile zatwierdzone sprawozdanie finansowe za poprzedni rok obrotowy Spółki wykaże zysk.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right