Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4011.365.2022.2.MKA

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjna stawką podatkową (IP BOX).

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 19 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP BOX).

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 czerwca 2022 r. (wpływ 22 czerwca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (zwany dalej także „Zainteresowanym”) od 10 marca 2020 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą (…) wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej NIP: (…), REGON: (…). Przedmiotem działalności gospodarczej są przede wszystkim usługi związane z programowaniem (przeważająca działalność gospodarcza została sklasyfikowana pod kodem PKD: 62.01.Z).

Zainteresowany posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1128, ze zm., dalej zwana „uPIT”) i za lata 2020 - 2021 rozliczał się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, zaś wybrana przez Niego forma opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej w ww. okresie to 19-procentowy podatek liniowy, o którym mowa w art. 30c ust. 1 ww. ustawy podatkowej.

Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest wytwarzanie programów komputerowych lub ich części (tj. Oprogramowanie, części Oprogramowania). Zainteresowany realizuje projekty programistyczne począwszy od etapu analizy potrzeb Kontrahenta, poprzez projektowanie, implementację, testy, wdrożenie oraz asystę przy uruchomieniach testowych i produkcyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00