Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.297.2022.2.JG

Czy Wnioskodawca w prowadzonej działalności operacyjnej może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 kwietnia 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. ustalenia, czy Wnioskodawca w prowadzonej działalności operacyjnej może skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej, o której mowa w art. 18d ust. 1 ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest osobą prawną tj. spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez odpowiednio właściwy dla siedziby spółki sąd rejonowy. Prowadzi działalność gospodarczą od 2000 r. Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych. Spółka importuje urządzenia warsztatowe pod swoją marką i markami swoich klientów. Urządzenia te sprzedawane są w Polsce jak również w krajach europejskich. W większości towar sprowadzany jest z Chin w kontenerach. Czas realizacji zamówienia to 3-10 miesięcy. Procedura wprowadzania nowego towaru na rynek jest pracochłonna, kosztowna i skomplikowana. Przed zamówieniem kontenera z nowym produktem, lub produktami pod specjalne zamówienie klienta ustalana z nim i producentem jest wizualizacja produktu, logo, zastosowanie, cechy charakterystyczne, obudowa, kolorystyka, nazwa. Takie konsultowanie potrzeb w przypadku nowego produktu lub nowego klienta, lub nowego dostawcy trwa od 3 do 6 tygodni. Ze względu na czas realizacji tzn. produkcji i dostawy (3-8 miesięcy), odległość i wysoki koszt transportu (z Chin) pierwszy kontener zamówiony pod dokładnie skonfigurowane potrzeby klienta jest zamówieniem testowym. Po przybyciu kontenera na miejsce urządzenia są weryfikowane pod kątem zgodności z zamówieniem. Przed wprowadzeniem na rynek tworzone są karty katalogowe, instrukcje obsługi, zdjęcia rzeczywiste, filmy instruktażowe z obsługi i serwisu. Po sprzedaży produktów testowych, spełniających normy europejskie prowadzona jest weryfikacja wśród użytkowników maszyn testowych czy potrzebne są modyfikacje i ulepszenia. W przypadku takiej potrzeby uwagi zgłaszane są producentowi. W przypadku braku uwag towar zostaje wprowadzony na stałą listę produktów sprzedaży. Wnioskodawca chciałby skorzystać z możliwości zastosowania ulgi badawczo-rozwojowej w dwóch przypadkach:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00