Interpretacja indywidualna z dnia 11 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.22.2022.2.ANK
Czy w przypadku wcześniejszego wygaśnięcia Umowy Leasingu, w związku ze skróceniem okresu jej trwania: -Spółka nie będzie zobowiązana do dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w zakresie odpisów amortyzacyjnych od Budynków i części odsetkowej opłaty leasingowej za okres od zawarcia Umowy Leasingu do dnia jej wygaśnięcia; -różnica między wartością miesięcznych odpisów amortyzacyjnych od Budynków, zaliczonych do tego momentu w koszty uzyskania przychodów Spółki, a wyższą od niej wartością części kapitałowej miesięcznych opłat leasingowych od wartości początkowej Budynków, poniesionych do tego momentu na rzecz Leasingodawcy, może zostać przez Spółkę zaliczona w koszty uzyskania przychodów.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe i w części nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
11 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 5 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący ustalenia, czy w przypadku wcześniejszego wygaśnięcia Umowy Leasingu, w związku ze skróceniem okresu jej trwania:
- Spółka nie będzie zobowiązana do dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w zakresie odpisów amortyzacyjnych od Budynków i części odsetkowej opłaty leasingowej za okres od zawarcia Umowy Leasingu do dnia jej wygaśnięcia;
- różnica między wartością miesięcznych odpisów amortyzacyjnych od Budynków, zaliczonych do tego momentu w koszty uzyskania przychodów Spółki, a wyższą od niej wartością części kapitałowej miesięcznych opłat leasingowych od wartości początkowej Budynków, poniesionych do tego momentu na rzecz Leasingodawcy, może zostać przez Spółkę zaliczona w koszty uzyskania przychodów.