Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.237.2022.2.AK
Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
9 marca 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 21 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 6 czerwca 2022 r. (data wpływu 7 czerwca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i posiada w Polsce nieograniczony obowiązek podatkowy w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1128 ze zm., dalej „ustawa o PIT”).
W ramach jednego z obszarów swojej działalności gospodarczej, Wnioskodawca wytwarza i zapewnia dostęp do oprogramowania, tj. wieloosobowych gier internetowych.
Działalność ta polega na szeroko rozumianym procesie projektowania, tworzenia oraz modyfikowania gier komputerowych i udzielania prawa do użytkowania na zasadzie licencji.
Wyżej wymieniona licencja jest udzielana na podstawie zawieranych z odbiorcami (graczami) umów licencyjnych użytkownika końcowego (tzw. ....), stosownie do których graczom udzielana jest niewyłączna, odwołalna, nieprzenaszalna, osobista, niekomercyjna licencja na pobieranie, instalacje i/lub użytkowanie gry poprzez założenie konta użytkownika i uzyskanie do niego dostępu w celu rozpoczęcia gry. Wnioskodawca nie przenosi na graczy autorskich praw majątkowych do gier.
Zgodnie z ...., za dostęp i korzystanie z gier, Wnioskodawca nie pobiera należności licencyjnych. W ramach rozgrywki, gracze mogą jednak nabyć dodatkową zawartość gry (np. wygląd awatara, wirtualne przedmioty, czy ułatwienia w grze), co stanowi dla Wnioskodawcy należność licencyjną.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right