Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.216.2020.1.JS

świadczenie usług legalizacji (oznaczania wyrobów akcyzowych legalizacyjnymi znakami akcyzy) na rzecz innych podmiotów

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 16 listopada 2020 r. (data wpływu 23 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie świadczenia usług legalizacji (oznaczania wyrobów akcyzowych legalizacyjnymi znakami akcyzy) na rzecz innych podmiotów – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 listopada 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie świadczenia usług legalizacji (oznaczania wyrobów akcyzowych legalizacyjnymi znakami akcyzy) na rzecz innych podmiotów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

(…) Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej (…) (dalej: „Grupa”). Głównym przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż hurtowa towarów, w tym wyrobów akcyzowych, do sklepów detalicznych, hoteli, sieci restauracji i kawiarni oraz stacji benzynowych.

W ramach prowadzonej działalności Spółka współpracuje z wieloma kontrahentami, którzy są zainteresowani uzyskaniem wsparcia w zakresie oznaczania wyrobów akcyzowych legalizacyjnymi znakami akcyzy. W ich działalności biznesowej zdarza się, że mają oni na stanie wyroby akcyzowe, które chcieliby sprzedać, jednak nie zdążą tego zrobić przed utratą ważności banderol naniesionych na te wyroby. Aby móc sprzedać te wyroby po tym jak banderole na nie naniesione się przeterminują, podmioty powinny oznaczyć te wyroby banderolami legalizacyjnymi. Większość podmiotów nie ma jednak doświadczenia w zakresie legalizowania wyrobów akcyzowych i dlatego jest zainteresowana powierzeniem oznaczenia wyrobów legalizacyjnymi znakami akcyzy innemu podmiotowi, który zajmie się tym w sposób profesjonalny i tym samym dokona tego w sposób prawidłowy, tak jak wymagają tego przepisy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00