Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.158.2022.2.MK

Ustalenie, czy wypłatę należności do podmiotu powiązanego w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT z tytułu najmu składników majątku należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

3 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wypłatę należności do podmiotu powiązanego w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT z tytułu najmu składników majątku należy uznać za ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 ustawy o CIT.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – w piśmie 30 maja 2022 r. (wpływ 7 czerwca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

„X.” Sp. z o.o. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest polskim rezydentem podatkowym oraz czynnym podatnikiem VAT. Spółka prowadzi działalność w zakresie pozostałych pozaszkolnych form edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowanych.

Spółka spełnia wszystkie przesłanki, o których mowa w art. 28j oraz nie spełnia przesłanek negatywnych z art. 28k ustawy o CIT, w związku z czym uprawniona jest wyboru opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b ustawy o CIT (dalej: „ryczałt od dochodów spółek”). Spółka rozważa wybór opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek.

Spółka planuje w najbliższym rozszerzyć swoją działalność, w związku z czym może potrzebować dodatkowych składników majątku takich jak: samochody, nieruchomości, wyposażenie biura (dalej: „składniki majątku”). Wnioskodawca rozważa najem składników majątku od podmiotu z nim powiązanego w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT (dalej: „podmiot powiązany”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00