Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.348.2021.1.JS
zwolnienie od akcyzy płynów do papierosów elektronicznych objętych procedurą zawieszenia poboru akcyzy, które nie nadają się do użycia, niszczonych w składzie podatkowym
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny prawnej skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku akcyzowym, dotyczącego zwolnienia od akcyzy płynów do papierosów elektronicznych objętych procedurą zawieszenia poboru akcyzy, które nie nadają się do użycia, niszczonych w składzie podatkowym – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący zwolnienia od akcyzy płynów do papierosów elektronicznych objetych procedurą zawieszenia poboru akcyzy, które nie nadają sie do użycia, niszczonych w składzie podatkowym. Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Przedmiotem działalności Spółki jest produkcja podzespołów elektronicznych, elektrycznych i mechanicznych. Jednym z wykonywanych procesów jest produkcja kartridżów zawierających płyn do papierosów elektronicznych (kody CN 3824 99 56 i 3824 99 57), będący wyrobem akcyzowym.
Spółka nie produkuje samego płynu do papierosów elektronicznych (dalej: „płyny”), jest on kupowany od zagranicznego dostawcy i odbierany głównie w ramach nabycia wewnątrzwspólnotowego do składu podatkowego, który Spółka prowadzi na potrzeby opisywanej produkcji. Zasadniczo są to aromatyzowane płyny na bazie glikolu, z różnymi dodatkami, w wyjątkowych sytuacjach (szczególnie przy produkcji próbnej związanej z rozruchem i kalibracją urządzeń) w takiej roli może występować również czysty glikol. W przypadku nabycia wewnątrzwspólnotowego płynów, jest ono realizowane w trybie określonym w art. 41 ust. 4 ustawy akcyzowej.
W ramach prowadzonej działalności może dojść do sytuacji, w której w składzie podatkowym Spółki będą przechowywane płyny, które już nie nadają się do użycia. Dotyczy to w szczególności płynów niespełniających wymagań jakościowych. W szczególności utrata przydatności płynów może nastąpić poprzez przeterminowanie, gdyż zgodnie z wymogami jakościowymi, po otwarciu opakowań płynów, całość płynu z takiego opakowania musi być zużyta w krótkim okresie czasu określonym przez zlecającego produkcję, a płyny pozostające dłużej w raz otwartych pojemnikach nie mogą być już dalej wykorzystane. Ponieważ płyny, które utraciły swoją przydatność nie mogą być już wykorzystane, przerobione ani odesłane do dostawcy, stają się one odpadem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right