Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 26 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.496.2020.1.AR
− obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych w związku z przypisaniem dochodu/straty do zagranicznego oddziału Spółki: - za lata 2015-2016, - za rok 2017, 2018 i 2019, ustalenia czy analiza cen transferowych, o której mowa w art. 11q ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r. powinna obejmować jedną transakcję kontrolowaną, polegającą na przypisaniu przychodów/kosztów do zakładu zagranicznego Spółki.
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 listopada 2020 r. (data wpływu 2 grudnia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie:
- obowiązków sporządzenia dokumentacji cen transferowych w związku z przypisaniem dochodu/straty do zagranicznego oddziału Spółki:
- za lata 2015-2016 – jest nieprawidłowe,
- za rok 2017, 2018 i 2019 – jest prawidłowe,
- ustalenia czy analiza cen transferowych, o której mowa w art. 11q ustawy CIT w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2019 r. powinna obejmować jedna transakcję kontrolowaną, polegającą na przypisaniu przychodów/kosztów do zakładu zagranicznego Spółki – jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 grudnia 2020 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie obowiązków sporządzenia dokumentacji cen transferowych w związku z przypisaniem dochodu/straty do zagranicznego oddziału Spółki.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, prowadzącym działalność z dziedziny elektrotechniki, oferującym swoim klientom rozwiązania szyte na miarę, od projektu, poprzez wykonawstwo, aż do serwisu eksploatacyjnego. Spółka wykonuje m.in. kompleksowe instalacje elektryczne i teletechniczne, także w zakresie systemu sygnalizacji pożaru, systemu oddymiania, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu telewizji przemysłowej, realizuje zadania w obszarze automatyki (rozdzielnice, układy sterowania), zapewnia również serwis bądź doradztwo w zakresie przedmiotowym zbieżnym z zakresem działalności podstawowej. Przeważającą większość aktywności Spółki stanowią kontrakty na nowobudowanych obiektach wielokubaturowych, przemysłowych, użyteczności publicznej, realizowane w ramach podwykonawstwa na rzecz Inwestora bądź generalnego wykonawcy. Działalność Spółki opisana wyżej realizowana jest na terenie Polski i Szwecji.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right