Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 9 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.104.2022.1.MK
Prowadzenie elektronicznej ewidencji wyrobów akcyzowych
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny prawnej skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku akcyzowym, w zakresie prowadzenia elektronicznej ewidencji wyrobów akcyzowych, jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
26 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący prowadzenia elektronicznej ewidencji wyrobów akcyzowych. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka jest zarejestrowana dla celów podatku akcyzowego. Wnioskodawca zamierza rozpocząć prowadzenie ewidencji ilościowej energii elektrycznej, o której mowa w art. art. 138b ust. 1 ustawy akcyzowej, w formie elektronicznej z wykorzystaniem rozwiązania opartego o program […] z zaimplementowanymi funkcjonalnościami napisanymi w języku programowania […] - dalej jako: „rozwiązanie”.
Rozwiązanie będzie oparte o odpowiednio skonfigurowane i połączone ze sobą pliki w formacie […] [format […] umożliwia rozbudowanie standardowych arkuszy kalkulacyjnych w […] o programowanie […] oraz makropolecenia, tj. umożliwia implementację algorytmów]. Baza danych w formacie […] zostanie zainstalowana w określonej lokalizacji sieciowej i będzie stanowiła bazę danych (dalej: „Baza danych”), w której ewidencjonowane będą wymagane przez ustawę akcyzową i akty wykonawcze do niej dane. Wszystkie elementy składowe rozwiązania zostaną zabezpieczone hasłem, co uniemożliwi jakąkolwiek ingerencję w dane wprowadzone już w Bazę danych, w szczególności niemożliwe będzie ich trwale usunięcie. Hasło zostanie zdefiniowane przez zewnętrzny podmiot lub określone losowo - będzie to stanowiło dalsze zabezpieczenie wprowadzonych do ewidencji danych przed ich zniekształceniem lub utratą.
Uzupełnianie danych w Bazie danych następować będzie przez powiązany z nim plik w formacie […] (dalej: „Interfejs użytkownika”). Spółka określi użytkowników ewidencji elektronicznej, których identyfikacja następować będzie poprzez ich login do systemu operacyjnego komputerów osobistych każdego z użytkowników. Próba komunikacji z Bazą danych przez użytkownika niewskazanego uprzednio przez administratora zakończy się niepowodzeniem, co zabezpieczy ewidencję akcyzową przed dostępem (dodawaniem wpisów, podglądem istniejących wpisów) przez osoby nieupoważnione.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right