Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.43.2022.4.BB

Skoro czynność nieodpłatnego przeniesienia przez Spółkę własności nieruchomości będzie umową nienazwaną, przenoszącą własność w następstwie wykonania postanowienia wspólników o wycofaniu nieruchomości ze Spółki i nie przyjmie formy umowy darowizny ani umowy nieodpłatnego zniesienia współwłasności, w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego, to wskazane na podstawie tej czynności nabycie nie będzie podlegało ustawie o podatku od spadków i darowizn.

Interpretacja indywidualna  – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od spadków i darowizn jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych  przeniesienia lokalu z majątku wspólnego wspólników spółki partnerskiej do ich majątków osobistych. W odpowiedzi na wezwania wniosek został uzupełniony 26 kwietnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

A. L. (Wspólnik 1)

2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:

P. S. (Wspólnik 2)

Opis zdarzenia przyszłego

Zainteresowany będący stroną postępowania jest wspólnikiem w firmie K. spółka partnerska (dalej: Spółka), w związku z czym podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jako wspólnik ww. spółki posiada X% prawa do udziału w jej zysku. Drugim wspólnikiem spółki partnerskiej jest Zainteresowany niebędący stroną postępowania, który posiada X% prawa do udziału w jej zysku.

Wspólnik 1 oraz Wspólnik 2 (dalej: Wspólnicy) nabyli nieruchomość, opisaną poniżej, którą planują na mocy uchwały, zgodnie z umową spółki partnerskiej, wycofać ze Spółki, przenieść jej własność na rzecz Wspólników w proporcji podziału zysków wynikającej z umowy Spółki. Wspólnicy staną się właścicielami tej nieruchomości jako osoby fizyczne w takiej samej proporcji w jakiej pozostają jako Wspólnicy Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00