Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.46.2022.2.MR

Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju transakcji dokonywanych przez Spółkę na rzecz platform internetowych.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

11 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy niepodlegania opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na terytorium kraju transakcji dokonywanych przez Spółkę na rzecz platform internetowych. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 27 kwietnia 2022 r. (wpływ 27 kwietnia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

A (dalej: A lub Wnioskodawca) jest spółką prawa handlowego, zarejestrowaną w Rzeczypospolitej Polskiej jako podatnik VAT czynny oraz podatnikiem VAT-UE.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą polegającą na programowaniu, w tym przede wszystkim na tworzeniu nowych gier komputerowych, unikatowych w skali światowej – B.

B jest nowym gatunkiem gier komputerowych, w którym akcja, przestrzeń i fabuła są zaprojektowane w całości przez oryginalne algorytmy (...). Rozgrywka gier komputerowych typu B jest podobna do gier wideo, ale wzbogacona o specjalne efekty sensoryczne i dźwiękowe.

W związku z tym, Wnioskodawca opracował autorską grę komputerową – „C”, która jest pierwszą grą z gatunku B.

Wnioskodawca posiada wyłączne majątkowe prawa autorskie do gry „C”.

Swoje produkty, w tym grę C, Wnioskodawca oferuje odbiorcom końcowym (graczom) z dowolnego kraju na świecie (w tym z Polski), przy wykorzystaniu dostępnych platform internetowych D, E oraz F.

W każdym z ww. przypadków, Wnioskodawca udostępnia grę C właścicielom platform internetowych, z którymi są podpisane stosowne umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00