Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.56.2022.2.KO
Ustalenie limitu w zakresie obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
13 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalania limitu w zakresie obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 kwietnia 2022 r. (wpływ 8 kwietnia 2021 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Prowadzi Pan działalność gospodarczą i jest czynnym podatnikiem VAT. Główny profil działalności to działalność produkcyjna i usługowa w zakresie produkcji (...). Firma prowadziła obecnie rachunkowość w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. W związku z zakończeniem roku finansowego 2021 zwraca się Pan z prośbą o wydanie indywidualnej interpretacji w kwestii, czy prawidłowo określił limit 2 000 000 Euro do przejścia do pełnych ksiąg rachunkowych, uwzględniając jedynie przychody netto ze sprzedaży produktów i usług, zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt ustawy o rachunkowości (do przychodu liczymy przychód netto ze sprzedaży towarów i operacji finansowych), bez uwzględnienia dodatkowych przychodów określonych w art. 14 u.p.g.o.f. np.: dotacje i subwencje w ramach pomocy COVID, refundacje z PFRON – art. 26a ustawy o rehabilitacji zawodowej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right