Interpretacja indywidualna z dnia 25 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.122.2022.2.WL
Rozstrzygnięcie czy przeniesienie własności nieruchomości z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników proporcjonalnie do ustalonych w umowie Spółki udziałów w zyskach i stratach, będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem VAT.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie rozstrzygnięcia czy przeniesienie własności nieruchomości z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników proporcjonalnie do ustalonych w umowie Spółki udziałów w zyskach i stratach, będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem VAT, jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 lutego 2022 r. wpłynął wniosek Państwa Spółki z 6 lutego 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy rozstrzygnięcia czy przeniesienie własności nieruchomości z majątku Spółki do majątku osobistego wspólników proporcjonalnie do ustalonych w umowie Spółki udziałów w zyskach i stratach, będzie stanowiło czynność opodatkowaną podatkiem VAT oraz czy przeniesienie to będzie korzystało ze zwolnienia od podatku.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 14 kwietnia 2022 r. (data wpływu).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
... - SPÓŁKA JAWNA (dalej jako: „Wnioskodawca” lub „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie działalności medycznej (przedmiot przeważającej działalności - PKD: 86.21.Z - praktyka lekarska ogólna).
Jedynymi wspólnikami spółki są ..., ... oraz ....
Działalność Wnioskodawcy w całości jest zwolniona z podatku VAT.
W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej Spółka dokonała nabycia nieruchomości - działki gruntu o nr ew. 1 położonej w ..., przy ulicy …, w gm. …, dla których Sąd Rejonowy w … … Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr … zabudowanej budynkiem gospodarczym. Budynek gospodarczy, który znajdował się na nieruchomości w chwili jej zakupu został następnie rozebrany. Nieruchomość nie została wprowadzona do ewidencji środków trwałych. Spółka nie dokonuje odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej.