Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.81.2022.1.MD

Obowiązki płatnika i sposób opodatkowania wynagrodzeń otrzymanych przez członków komisji egzaminacyjnej oraz diet związanych z udziałem w posiedzeniach zarządu.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika i sposobu opodatkowania wynagrodzeń otrzymanych przez członków komisji egzaminacyjnej oraz diet związanych z udziałem w posiedzeniach zarządu jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

20 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika i sposobu opodatkowania wynagrodzeń otrzymanych przez członków komisji egzaminacyjnej oraz diet związanych z udziałem w posiedzeniach zarządu. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Stan faktyczny nr 1

Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 22 marca 1989 r. o rzemiośle, A. w A. jest organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła zrzeszającą cechy, spółdzielnie rzemieślnicze i rzemieślników należących do cechów, a także inne jednostki organizacyjne, jeżeli ich celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego rzemiosła.

Ponadto zgodnie z treścią przepisu art. 11 ust. 2-3 powołanej ustawy podstawowym zadaniem izb rzemieślniczych jest m. in. przeprowadzanie egzaminów kwalifikacyjnych, a izby rzemieślnicze są uprawnione do potwierdzania egzaminów kwalifikacyjnych świadectwami czeladniczymi i dyplomami mistrzowskimi oraz do opatrywania ich pieczęcią z godłem Państwa. Podobnie izby rzemieślnicze są uprawnione do potwierdzania wyników egzaminów sprawdzających zaświadczeniami o posiadaniu wybranych kwalifikacji zawodowych w zakresie zawodu odpowiadającego danemu rodzajowi rzemiosła.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00