Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.11.2022.3.KC

Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 marca 2022 r. (data wpływu). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

I DANE TECHNICZNE WNIOSKODAWCY

Wnioskodawca od … 2012 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest wytwarzanie oprogramowania.

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej „Ustawa o PIT”) i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów z zastosowaniem podatku liniowego. Wszystkie czynności Wnioskodawca wykonuje w Polsce.

II CHARAKTERYSTYKA PRAC PROGRAMISTYCZNYCH

Stan faktyczny 1

Wnioskodawca na podstawie umowy współpracy z … 2019 r. wytwarza oprogramowanie dla X…... Dla jednego z klientów X. Wnioskodawca we współpracy z innymi programistami pracował nad platformą video-streamingową …. Platforma jest skierowana do użytkowników z branży filmowej, a jej celem jest umożliwienie zdalnej pracy dla osób z branży kreatywnej. Umożliwia ona przesyłanie obrazu z kamer do aplikacji webowej gdzie inni uczestnicy danej wideokonferencji mogą go oglądać w czasie rzeczywistym, dokonywać adnotacji i komunikować się za pomocą wideo oraz dźwięku. Aplikacja tworzona była z użyciem następujących technologii:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00