Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.630.2021.3.PB
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży zespołu aktywów materialnych i niematerialnych wraz z dodatnią wartością firmy (goodwill).
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
23 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży zespołu aktywów materialnych i niematerialnych wraz z dodatnią wartością firmy (goodwill). Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 marca 2022 r., które wpłynęło tego samego dnia za pośrednictwem ePUAP.
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
¾Zainteresowany będący stroną postępowania: X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
¾Zainteresowany niebędący stroną postępowania: Y Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Opis zdarzenia przyszłego
X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Zainteresowany będący stroną postępowania, dalej: „Spółka X” „Wnioskodawca”) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce, prowadzącą przeważającą działalność gospodarczą związaną z oprogramowaniem, sklasyfikowaną na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 grudnia 2007 r. w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) (Dz.U. z 2007 r., nr 251, poz. 1885, ze zm.) pod kodem 62.01.Z jako „działalność związana z oprogramowaniem”.
Spółka X utworzona została umową spółki z dnia 22 grudnia 2020 r. i wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 9 sierpnia 2021 r. Spółka X stanowi zatem podmiot, poprzez który działalność w Polsce prowadzić ma grupa kapitałowa A, w której skład wchodzi m.in. jedyny wspólnik Spółki X, B GmbH z siedzibą w Niemczech. Działalność Spółki X w Polsce oparta ma być na zespole składników majątkowych, które nabyte zostaną od Y Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Zainteresowany niebędący stroną postępowania, dalej: „Spółka Y”).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right