Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.458.2021.2.AKR

Preferencyjne opodatkowanie dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 marca 2022 r. (data wpływu).Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi on działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 2 października 2015 r. Zawarł on umowy o świadczenie usług.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: „Oprogramowaniem”).

Wnioskodawca za przykład tworzonego Oprogramowania wskazuje m. in. Projektowanie nowych funkcjonalności w systemach i aplikacjach swoich klientów, jak również prace związane z projektowaniem architektury, doborem technologii, proponowaniem rozwiązań i ulepszeń oraz naprawą błędów w Oprogramowaniu. Innowacyjność tworzonego przez Wnioskodawcę Oprogramowania u większości klientów dotyczy przede wszystkim wdrażania w życie nowych, innowacyjnych produktów i usług, lub nowych funkcjonalności w tych produktach i usługach. Np. produkt dla klienta z branży rekrutacyjnej polegał na stworzeniu pierwszej na rynku aplikacji wspomagającej procesy rekrutacyjne z użyciem sztucznej inteligencji. U innego klienta projekt dotyczył wprowadzenia nowej funkcjonalności służącej monitorowaniu wydajności innej, istniejącej aplikacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00