Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.504.2021.2.AT
czy kosztem podatkowym Spółki będzie część odpisu amortyzacyjnego, odpowiadająca udziałowi Spółki w realizacji przedsięwzięcia, czy też odpis amortyzacyjny w całości.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 listopada 2021 r. wpłynął do Organu Państwa wniosek z 27 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy kosztem podatkowym Spółki będzie część odpisu amortyzacyjnego, odpowiadająca udziałowi Spółki w realizacji przedsięwzięcia, czy też odpis amortyzacyjny w całości.
Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 4 marca 2022 r. Znak: (...) wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 24 marca 2022 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca - X Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką jednoosobową, w której 100% udziałów posiada jednostka samorządu terytorialnego - Gmina Miejska X. Spółka prowadzi działalność w zakresie budowy budynków mieszkalnych i ich eksploatacji na zasadach najmu.
X Sp. z o.o. zamierza, w oparciu o umowę zawartą z Gminą Miejską X, jako inwestor i właściciel nieruchomości, zrealizować przedsięwzięcie polegające na budowie budynku mieszkalnego z mieszkaniami na wynajem przy udziale finansowego wsparcia z Banku Gospodarstwa Krajowego, w oparciu o zapisy ustawy z dnia 8 grudnia 2006 r. o finansowym wsparciu tworzenia lokali mieszkalnych na wynajem, mieszkań chronionych, noclegowni, schronisk dla bezdomnych, ogrzewalni i tymczasowych pomieszczeń (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 508 z późn. zm.).
Gmina Miejska X jako beneficjent wsparcia uzyskanego z Funduszu Dopłat, na podstawie działania opisanego w art. 5a wyżej wymienionej ustawy, będzie partycypować w kosztach realizacji inwestycji maksymalnie w wysokości 80%, w całości przeznaczając na ten cel pozyskane przez jednostkę samorządu terytorialnego wsparcie z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostała część kosztów budowy ma być pokryta ze środków niepochodzących z finansowego wsparcia z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego, udzielonego na podstawie ustawy wyżej wymienionej, a zostanie sfinansowana przez Spółkę (środki spółki) i niezrefundowana przez żaden inny podmiot.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right