Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.34.2022.2.ID
W zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
5 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 5 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 8 marca 2022 r. (wpływ 8 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest osobą fizyczną, posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium kraju. Prowadzi On działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wnioskodawca prowadzi działalność polegającą na pracach programistycznych od 2 lipca 2021 r.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje prace programistyczne zlecane przez Zleceniodawcę, prowadzące do powstania innowacyjnych, indywidualnych rozwiązań obsługujących dedykowane obszary działalności. Jest to oprogramowanie tworzone i rozwijane pod potrzeby indywidualne Zleceniodawcy (zwane dalej: „Oprogramowaniem”).
Wnioskodawca za przykład świadczenia wskazuje rozwijanie istniejącego Oprogramowania o nowe funkcjonalności w programie do zarządzania zamówieniami klientów platformy sprzedażowej (…) m.in. do dodawania, usuwania i zmiany ilości produktów w koszyku, agregowania i przetwarzania danych niezbędnych do wyświetlania zawartości koszka, z uwzględnieniem dostępnych opcji płatności i dostawy oraz programów oszczędnościowych. Innym przykładem są funkcjonalności niezbędne do obsługi klientów zagranicznych (wyświetlanie komunikatów w językach obcych, przeliczania walut). Kolejnym przykładem jest wyświetlanie informacji o produktach oraz sprzedawcach w ramach zamówień w aplikacjach administracyjnych. Wnioskodawca tworząc i rozwijając Oprogramowanie używa języków programowania takich jak m.in. (…),(…), czy (…).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right