Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 22 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.126.2022.1.ŻR
Brak prawa do odzyskania w całości lub w części podatku VAT naliczonego w związku z realizacją zadania.
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że stanowisko Państwa Gminy w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 lutego 2022 r. wpłynął wniosek Państwa Gminy z 17 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odzyskania w całości lub w części podatku VAT naliczonego w związku z realizacją zadania pn. „…”.
Uzupełnili go Państwo pismem z 3 marca 2022 r. (data wpływu 8 marca 2022 r.)
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Gmina … będąca czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług uzyskała pomoc na realizację zadania pn. „…” we … . Gmina podpisała umowę o przyznaniu pomocy nr … w dniu 25.03.2021 r. w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy …” objętego PROW na lata 20014-2020.
Realizacja przedmiotowego zadania inwestycyjnego należy do zadań własnych Gminy, zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym – zaspakajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych.
Gmina … otrzymała na realizację ww. zadania pomoc w kwocie … zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa … . Gmina … podpisała w dniu 06.08.2021 r. z wykonawcą umowę o roboty budowlane z terminem realizacji dwóch miesięcy od dnia podpisania umowy. Zadanie zostało zrealizowane i polegało na budowie utwardzonej nawierzchni z masy bitumicznej wraz z podbudową, ścieżkę z kostki brukowej, oznaczenie miasteczka ruchu drogowego wykonane na nawierzchni z wodoodpornej farby akrylowej, przeznaczonej do nawierzchni utwardzonej (znaki poziome). Miasteczko ruchu drogowego obejmuje: skrzyżowanie równorzędne, skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, rondo czterowylotowe, fragment drogi jednokierunkowej, jezdnia do wykonywania tzw. „ósemki”, rowerowy tor przeszkód, przejścia dla pieszych, przejazd kolejowy z wymalowanymi na nawierzchni torami kolejowymi wraz z rogatką zasilaną na akumulator, oznakowanie poziome i pionowe. Nadto mała architektura: ławki do siedzenia, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablica informacyjna z regulaminem, mobilne znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, zagospodarowanie wolnych przestrzeni miasteczka grami podwórkowymi wymalowanymi na nawierzchni lub z masy termoplastycznej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right