Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.1002.2021.2.RR

Możliwość skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

3 listopada 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 28 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 15 lutego 2022 r. (wpływ 22 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest wspólnikiem w spółce cywilnej (dalej: „Spółka”). Jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. 2021 poz. 1128 ze zm., dalej: „Ustawa PIT”).

Spółka prowadzi działalność w automatyce przemysłowej, tj. w zakresie opracowywania, projektowania, produkcji, montażu oraz programowania specjalistycznego oprzyrządowania w postaci robotów automatyzacji procesu produkcji (dalej: „Roboty”). Wnioskodawca współpracuje z klientami zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym (dalej: „Klienci”). Roboty wykorzystywane są w różnych branżach i zazwyczaj służy do umożliwienia (bądź optymalizacji) procesu produkcyjnego.

Przykładem Robotów są (…) oraz (…). Tym samym, na Roboty jako kompleksowe rozwiązanie składa się wiele podzespołów w postaci różnych napędów oraz stacji (dalej: „Podzespoły”), które współpracują ze sobą w celu uzyskania optymalnego procesu produkcji poprzez np. pakowanie, etykietowanie czy przenoszenie gotowych elementów.

Opracowywane przez Spółkę rozwiązania techniczne wielokrotnie zdobywały nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych targach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00