Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.15.2022.2.MB
W rozpatrywanej sprawie zostaną spełnione przesłanki do uznania składników materialnych i niematerialnych stanowiących przedmiot aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 2 pkt 27e ustawy. W konsekwencji opisana we wniosku transakcja przeniesienia działu sprzedaży do Spółki w formie aportu w zamian za objęcie udziałów w tej Spółce nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy.
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
10 stycznia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 4 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania składników mających być przedmiotem aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 28 lutego 2022 r. (wpływ 2 marca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej polegającej na dystrybucji odzieży reklamowej i odzieży roboczej firma zatrudnia osoby, które tworzą dział sprzedaży za pomocą którego prowadzona jest działalność operacyjna firmy. Osoby te posiadają niezbędne narzędzia pracy do samodzielnego prowadzenia czynności sprzedażowych.
W związku z planowanym rozwojem firmy planowane jest przeniesienie działu sprzedaży do nowego podmiotu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w formie aportu w zamian za objęcie udziałów w tej spółce.
W skład aportu będą wchodziły następujące składniki:
1)środki trwałe:
- kasa fiskalna,
- komputery,
- serwery,
- sieć komputerowa,
- motorower,
- inwestycja w obcym środku trwałym,
2) wartości niematerialne i prawne:
- interaktywny kanał dystrybucji odzieży,
- oprogramowanie komputerowe,
- znak towarowy,
3)należności handlowe dotyczące sprzedaży towarów,