Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.634.2021.3.PJ

Prawo podatnika do zastosowania przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów stawki podatku w wysokości 0% uzależnione jest od posiadania dokumentów potwierdzających jednoznacznie, że doszło do wywozu towarów poza terytorium Polski i dostarczenia ich do nabywcy w innym kraju UE.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

8 grudnia 2021 r. wpłynął do nas Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uprawnienia do zastosowania stawki 0% przy wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów w związku z posiadanymi dokumentami. Wniosek uzupełnili Państwo pismem z 9 lutego 2022 r. stanowiącym odpowiedź na nasze wezwanie z 2 lutego 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego:

X. (dalej: Wnioskodawca, Spółka) prowadzi działalność gospodarczą (...). Spółka jest podatnikiem VAT czynnym, jest również podatnikiem zarejestrowanym na potrzeby VAT UE w Polsce.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Wnioskodawca dokonuje transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (dalej: WDT) na rzecz podmiotów posługujących się ważnymi numerami identyfikacyjnymi dla transakcji wewnątrzwspólnotowych (dalej: Kontrahenci, Nabywcy).

Towary będące przedmiotem WDT przemieszczane są do odpowiednich składów w wybranych państwach UE (dalej: Magazyny), skąd Kontrahenci pobierają je zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

Spółka rozlicza przedmiotowe transakcje korzystając z uproszczenia przewidzianego dla dostaw do składów typu call-off i wykazuje WDT w momencie/miesiącu pobrania towaru ze składu przez Kontrahentów z danych państw członkowskich.

Co do zasady, transport towarów do składu jest organizowany bezpośrednio przez Spółkę, w niektórych przypadkach transport może być organizowany przez działającego na rzecz Spółki Nabywcę. Spółka ani Nabywca nie dokonują wywozu towarów będących przedmiotem WDT przy użyciu własnego środka transportu podatnika lub nabywcy, stosownie do art. 42 ust. 4 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00