Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.597.2021.1.AT

w zakresie ustalenia w przedstawionym stanie faktycznym Rezerwowy Transformator może być uznany za środek trwały w momencie zainstalowania go w przygotowanej dla niego komorze, a w konsekwencji Spółka powinna dokonać jego ujawnienia, o którym mowa w art. 16d ust. 2 ww. ustawy i dokonywać od jego wartości początkowej odpisów amortyzacyjnych począwszy od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym ten środek wprowadzi do ewidencji środków trwałych.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 grudnia 2021 r. wpłynął do Organu Państwa wniosek z 6 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia w przedstawionym stanie faktycznym Rezerwowy Transformator może być uznany za środek trwały w momencie zainstalowania go w przygotowanej dla niego komorze, a w konsekwencji Spółka powinna dokonać jego ujawnienia, o którym mowa w art. 16d ust. 2 ww. ustawy i dokonywać od jego wartości początkowej odpisów amortyzacyjnych począwszy od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym ten środek wprowadzi do ewidencji środków trwałych.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”) posiada siedzibę na terytorium Polski i na podstawie przepisu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: UPDOP) podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą na terenie Specjalnej Strefy Ekonomiczniej X (dalej: „Strefa” lub „XSSE”) - aktualnie na podstawie Zezwolenia nr … z 2017 r. (dalej: „Zezwolenie”).

Zasadniczym przedmiotem działalności wykonywanej przez Spółkę na podstawie Zezwolenia jest produkcja wyrobów chemicznych (w szczególności chemikaliów podstawowych, takich jak chlor, ług sodowy, soda kaustyczna, podchloryn sodu, kwas solny, a także podstawowych surowców i dodatków do produkcji tworzyw sztucznych). Spółka posiada wysoce energochłonną instalację elektrolizy, która w całości stanowi majątek strefowy (koszty i przychody związane z działalnością tej instalacji stanowią koszty i przychody działalności objętej zezwoleniem).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00