Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 11 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.10.2022.1.JS
brak obowiązku magazynowania gotowych wyrobów energetycznych w zbiornikach podlegających prawnej kontroli metrologicznej
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny prawnej skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku akcyzowym, dotyczącego braku obowiązku magazynowania gotowych wyrobów energetycznych w zbiornikach podlegających prawnej kontroli metrologicznej – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
12 stycznia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 12 stycznia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący obowiązku magazynowania gotowych wyrobów energetycznych w zbiornikach podlegających prawnej kontroli metrologicznej. Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka jest podatnikiem akcyzowym w obszarze wyrobów energetycznych.
Spółka posiada infrastrukturę umożliwiającą prowadzenie działalności produkcyjnej i magazynowej w zakresie wyrobów energetycznych. Wnioskodawca planuje wystąpić w najbliższym czasie o zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego.
W składzie podatkowym Spółka zamierza magazynować i produkować wyroby energetyczne.
Jeżeli chodzi o wyroby akcyzowe, które Spółka zamierza produkować w składzie podatkowym to będą to wyłącznie wyroby z zał. nr 1 do ustawy akcyzowej, np. ciężki olej opałowy o kodzie CN 2707 99 99, tzw. olej popirolityczny.
Surowcem do jego produkcji będą w głównej mierze również wyroby akcyzowe z zał. nr 1 do ustawy akcyzowej, ale może się zdarzyć, że składnikiem mniejszościowym wykorzystanym w produkcji oleju popirolitycznego będą również wyroby energetyczne z zał. nr 2 do ustawy akcyzowej, np. mieszaniny węglowodorów alifatycznych klasyfikowane do kodu CN 2707 50 00, czy też oleje średnie z pozycji CN 2710.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right