Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.969.2021.2.KP
Możliwość opodatkowania osiąganych przychodów wg stawki ryczałtu 8,5%.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz opisanych zdarzeń przyszłych w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Dnia 17 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 10 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 lutego 2022 r. (wpływ 9 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzeń przyszłych
Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 2021. 1128 t.j. z dnia 2021.06.24., dalej zwana „ustawą o PIT”) i rozlicza się obecnie na podstawie ewidencji przychodu. Wnioskodawca korzysta obecnie z podatku zryczałtowanego o stawce 15%, jako formy opodatkowania.
W praktyce działalność Wnioskodawcy polega na analizie istniejących rozwiązań w systemach informatycznych klientów, zebraniu wymagań co do modyfikacji systemu i wspomaganiu ich wprowadzania wyłącznie w zakresie rozwoju i utrzymania tych systemów informatycznych. Wnioskodawca po uzgodnieniu procesu biznesowego z klientem, oprócz ww. modyfikacji, konfiguruje również system, korzystając ze standardowych narzędzi niezwiązanych z programowaniem. Konfiguracja systemu polega na ustawieniu odpowiednich parametrów, na podstawie których system odzwierciedla proces biznesowy klienta.
Usługi Wnioskodawcy w żadnej mierze nie dotyczą programowania, lecz jedynie konfiguracji systemu, zbierania i analizy danych oraz wymagań użytkowników biznesowych i projektowania np. funkcjonalności danego programu lub jego dostępności dla użytkownika końcowego. Programowaniem zajmuje się osobny dział, a Wnioskodawca nie bierze udziału w tworzeniu i wdrażaniu kodu poszczególnych programów. Wnioskodawca dokonuje analizy i wykonuje dokumentację projektową zwaną specyfikacją funkcjonalną. Specyfikacja funkcjonalna zawiera opis wymagań biznesowych i wymagania co do funkcjonalności danego rozwiązania. Wnioskodawca następnie przekazuje wymagania biznesowe zespołowi deweloperów zajmujących się opracowaniem technicznej części rozwiązania, a po zakończeniu tej części testuje funkcjonalne działanie dostarczonego przez zespół developerów rozwiązania. Po zaakceptowaniu rozwiązania Wnioskodawca wspiera użytkowników biznesowych w testowaniu rozwiązania na systemie testowym. Poza wyżej wymienionym procesem Wnioskodawca zajmuje się rozwiązywaniem błędów zaistniałych podczas testów lub pracy systemu produkcyjnego. Rozwiązywanie błędów polega na analizie danych biznesowych i działania systemu. Analiza polega na wykonywaniu testów funkcjonalnych na porównywalnych danych lub systemach, gdzie błąd nie występuje. W przypadku znalezienia błędu zmieniane są dane biznesowe lub konfiguracja systemu. Jeśli to nie rozwiązuje problemu, zlecane jest sprawdzenie systemu przez niezależny od Wnioskodawcy zespół programistów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right