Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.969.2021.2.KP

Możliwość opodatkowania osiąganych przychodów wg stawki ryczałtu 8,5%.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz opisanych zdarzeń przyszłych w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 17 listopada 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 10 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 lutego 2022 r. (wpływ 9 lutego 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzeń przyszłych

Wnioskodawca ma nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 2021. 1128 t.j. z dnia 2021.06.24., dalej zwana „ustawą o PIT”) i rozlicza się obecnie na podstawie ewidencji przychodu. Wnioskodawca korzysta obecnie z podatku zryczałtowanego o stawce 15%, jako formy opodatkowania.

W praktyce działalność Wnioskodawcy polega na analizie istniejących rozwiązań w systemach informatycznych klientów, zebraniu wymagań co do modyfikacji systemu i wspomaganiu ich wprowadzania wyłącznie w zakresie rozwoju i utrzymania tych systemów informatycznych. Wnioskodawca po uzgodnieniu procesu biznesowego z klientem, oprócz ww. modyfikacji, konfiguruje również system, korzystając ze standardowych narzędzi niezwiązanych z programowaniem. Konfiguracja systemu polega na ustawieniu odpowiednich parametrów, na podstawie których system odzwierciedla proces biznesowy klienta.

Usługi Wnioskodawcy w żadnej mierze nie dotyczą programowania, lecz jedynie konfiguracji systemu, zbierania i analizy danych oraz wymagań użytkowników biznesowych i projektowania np. funkcjonalności danego programu lub jego dostępności dla użytkownika końcowego. Programowaniem zajmuje się osobny dział, a Wnioskodawca nie bierze udziału w tworzeniu i wdrażaniu kodu poszczególnych programów. Wnioskodawca dokonuje analizy i wykonuje dokumentację projektową zwaną specyfikacją funkcjonalną. Specyfikacja funkcjonalna zawiera opis wymagań biznesowych i wymagania co do funkcjonalności danego rozwiązania. Wnioskodawca następnie przekazuje wymagania biznesowe zespołowi deweloperów zajmujących się opracowaniem technicznej części rozwiązania, a po zakończeniu tej części testuje funkcjonalne działanie dostarczonego przez zespół developerów rozwiązania. Po zaakceptowaniu rozwiązania Wnioskodawca wspiera użytkowników biznesowych w testowaniu rozwiązania na systemie testowym. Poza wyżej wymienionym procesem Wnioskodawca zajmuje się rozwiązywaniem błędów zaistniałych podczas testów lub pracy systemu produkcyjnego. Rozwiązywanie błędów polega na analizie danych biznesowych i działania systemu. Analiza polega na wykonywaniu testów funkcjonalnych na porównywalnych danych lub systemach, gdzie błąd nie występuje. W przypadku znalezienia błędu zmieniane są dane biznesowe lub konfiguracja systemu. Jeśli to nie rozwiązuje problemu, zlecane jest sprawdzenie systemu przez niezależny od Wnioskodawcy zespół programistów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00